Google+ Charakternik: Magią i Mieczem – zasady opcjonalne | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Charakternik: Magią i Mieczem – zasady opcjonalne

Na stronie evil-one.pl grafik, Marcin Górecki, opublikował kolejną porcję materiałów dodatkowych do nowego, polskiego systemu RPG – Charakternik: Magią i Mieczem.

Tym razem są to zasady opcjonalne kreacji postaci, które umożliwiają stworzenie herosa potężniejszego niż wszyscy inni bohaterowie. Swoistego wybrańca, któremu wielkość wróżono od momentu narodzin.

Zasady w formacie PDF są gotowe do pobrania z tej strony.


Dowiedz się więcej:


Charakternik

to polska gra fabularna w konwencji heroic dark fantasy, wykorzystująca karcianą mechanikę Joker. W świecie Gan Eden, gdzie rozgrywa się akcja, ludzie walczą o przetrwanie, każdego dnia tocząc zwycięskie boje z potworami Szejtana – niegodziwego boga, który rękami ludzi szerzy zepsucie i zło. Gracze wcielają się w role bohaterów zwanych poszukiwaczami przygód – to zbrojni ludzie wolni, którzy walczą z niegodziwością na prawie odwetu gromiąc łotrów i zmagając się z renegatami, niegodziwymi wasalami Cesarstwa. Walczą dla zarobku i sławy utrwalonej w legendach bajarzy, księgach mnichów kronikarzy i pieśniach trubadurów. Najbardziej ambitni zaś awansują społecznie pną się po drabinie feudalnej, dostając się najpierw do cechu, a później do gildii albo zakonu i zostając zbrojnymi wasalami Cesarza. Mogą też wcielić się w tytułowego charakternika – człowieka, który wkroczył na ścieżkę lewej ręki i zawarł pakt z Szejtanem.