Google+ Charakternik: Magią i Mieczem – galeria i pierwsze informacje | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Charakternik: Magią i Mieczem – galeria i pierwsze informacje

Na łamach serwisów Wieża i Gobas opublikowano więcej informacji na temat polskiego systemu fantasy Charakternik: Magią i Mieczem.

Na stronie portalu Wieża redaktor i korektor podręcznika głównego Tomasz Kucza wyjaśnia jaką rolę pełni on oraz grafik Marcin Górecki przy tworzeniu Charakternika. Następnie można dowiedzieć się nieco więcej na temat świata gry, Gan Eden. W dalszej części notatki Tomasz wspomina o unikalnej mechanice Joker, nagraniach video sesji RPG i dacie premiery Charakternika.

Na stronie Gobas natomiast dostępne są informacje na temat konwencji gry, roli graczy w świecie gry, mechanice Joker oraz zawartości podręcznika głównego.

Na obu stronach dostępne są przykładowe strony z książki, które były już wcześniej dostępne na Facebook’u.


Dowiedz się więcej:


Charakternik

to polska gra fabularna w konwencji heroic dark fantasy, wykorzystująca karcianą mechanikę Joker. W świecie Gan Eden, gdzie rozgrywa się akcja, ludzie walczą o przetrwanie, każdego dnia tocząc zwycięskie boje z potworami Szejtana – niegodziwego boga, który rękami ludzi szerzy zepsucie i zło. Gracze wcielają się w role bohaterów zwanych poszukiwaczami przygód – to zbrojni ludzie wolni, którzy walczą z niegodziwością na prawie odwetu gromiąc łotrów i zmagając się z renegatami, niegodziwymi wasalami Cesarstwa. Walczą dla zarobku i sławy utrwalonej w legendach bajarzy, księgach mnichów kronikarzy i pieśniach trubadurów. Najbardziej ambitni zaś awansują społecznie pną się po drabinie feudalnej, dostając się najpierw do cechu, a później do gildii albo zakonu i zostając zbrojnymi wasalami Cesarza. Mogą też wcielić się w tytułowego charakternika – człowieka, który wkroczył na ścieżkę lewej ręki i zawarł pakt z Szejtanem.