Google+ 13th Age – rośnie kolejny konkurent Dungeons & Dragons? | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

13th Age – rośnie kolejny konkurent Dungeons & Dragons?

Trwają playtesty 13th Age, nowej gry fabularnej w konwencji fantasy od wydawnictwa Pelgrane Press.

Gra ma nawiązywać do poprzednich, starszych edycji Dungeons & Dragons i korzystać z mechaniki D20 zmodyfikowanej o elementy charakterystyczne dla gier indie. Jak zapowiadają twórcy, choć gra będzie przede wszystkim zorientowana na tworzenie opowieści, nie zabraknie w niej także odpowiednio rozbudowanego systemu konfrontacji. Gra nie będzie za to wspierała grania z wykorzystaniem plansz taktycznych i figurek.

Autorami gry są znani i cenieni twórcy Rob Heinsoo (współautor 4 edycji D&D) oraz Jonathan Tweet (Ars Magica, Over the Edge, Everway).

Premiera 13 Age przewidziana jest na sierpień 2012 roku. Gra zostanie wydana na otwartej licencji (OGL), pozwalającej fanom wykorzystywać jej mechanikę we własnych projektach.

Więcej informacji znajdziecie:


Dowiedz się więcej:


13th Age

Gra fabularna w konwencji fantasy oparta o uproszczone zasady "Dungeons & Dragons", zmodyfikowane o elementy zorientowane na tworzenie opowieści. Gra została wydana nakładem wydawnictwa Pelgrane Press.

Pelgrane Press

Brytyjskie wydawnictwo powstałe w 1999 roku. Znane jest między innymi z gier opartych o mechanikę GUMSHOE, jak na przykład "Night's Black Agents" czy "The Esoterrorists".