Google+ Konkurs na ilustracje rozstrzygnięty! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Konkurs na ilustracje rozstrzygnięty!

Na stronie internetowej wydawnictwa Portal zostały ogłoszone wyniki neuroshimowego konkursu na ilustracje

Pierwotnie miano wytypować jednego zwycięzcę i dużą liczbę wyróżnionych prac. Wysoki poziom i ilość nadesłanych prac spowodowało powiększenie puli nagród i nagradzanych miejsc: bon na produkty Portalu o wartości 200, 100 i 50 złotych dla odpowiednio pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca. Z autorami wyróżnionych prac wydawnictwo zamierza nawiązać współpracę i opublikować ich twórczość.

Zwycięzca: Grzegorz Przybyś

II miejsce: Piotr Szekalski

III miejsce: Katarzyna Niemczyk

Oto lista wyróżnionych ilustratorów:
Michał Urbański
Paulina Rygier
Maciej Klim
Anna Makara
Maciej Janik
Marcin Adamczyk
Joe Abrakadabra
Mateusz Szymon
Zin
Wiktor Gruszczyński
Jakub Oleksów
Timid
Jarek Madyda
Sławomir Wolicki
Marta Szudyga


Dowiedz się więcej:


Neuroshima

Polska gra fabularna, której akcja osadzona jest w postnuklearnym świecie przyszłości. Jest rok 2050, Stany Zjednoczone rzucone na kolana w wyniku buntu maszyn nie potrafią się podnieść i sprostać naporowi wroga. Potężny Moloch, po części istota, po części monumentalna konstrukcja i sieć sprzężonych ze sobą maszyn napiera na południe zdobywając kolejne amerykańskie miasteczka. Ludzie zatracili ze sobą kontakt, są zdziesiątkowani, zdruzgotani końcem świata, który niechybnie nadchodzi… Gra czerpie z tradycji dzieł postapokaliptcznych, zarówno z głośnej serii filmów Mad Max, jak i kultowej serii gier komputerowych Fallout, jak i dziesiątków mniej znanych dzieł tego nurtu.

Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.