Google+ Earthdawn Player’s Guide (Savage Worlds Edition) w PDF | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Earthdawn Player’s Guide (Savage Worlds Edition) w PDF

Wydawnictwo RedBrick wprowadziło do sprzedaży elektroniczną wersję Podręcznika Gracza do Earthdawna na mechanice Savage Worlds.

W liczącym 279 stron Podręczniku Gracza znajdziecie:

  • Opisy ośmiu ras oraz piętnastu Dyscyplin
  • Przewagi Adeptów (odpowiednik talentów z oryginalnej wersji systemu)
  • Zasady dotyczące magii różnego rodzaju wraz z zaklęciami
  • Sprzęt (w tym magiczny: krwawe amulety, eliksiry, przedmioty magiczne)
  • Opisy dwunastu Pasji
  • Historię Barsawii oraz krótki opis prowincji

Podręcznik Gracza w PDF kupić można za pośrednictwem DriveThruRPG za $17.99.

Podręcznik w druku można zamówić w przedsprzedaży na stronie wydawnictwa. Przewidywana data premiery to druga połowa kwietnia.


Dowiedz się więcej:


Earthdawn

Gra fabularna w konwencji heroic fantasy, osadzona w świecie pełnym niezwykłych przygód, wszechobecnej magii i przerażających niebezpieczeństw. Oryginalnie wydana w 1993 roku przez wydawnictwo FASA, w 1998 roku doczekała się polskiego tłumaczenia za sprawą wydawnictwa MAG. Gracze wcielają się w adeptów, ponadprzeciętne jednostki, które dzięki możliwości korzystania z magicznej energii, zdolne są do dokonywania wielkich czynów. Mechanika, silnie powiązana ze światem gry, wykorzystuje System Stopni, w którym danemu stopniowi testowanej cechy/zdolności/umiejętności przyporządkowany jest odpowiedni zestaw kości (w skład których wchodzą kości od k4 do k20).

Redbrick

to wydawnictwo powstałe w 2003 roku, zarządzane przez Jamesa Suttona. Z początku wydawnictwo skupiało się na rozwijaniu linii wydawniczej Earthdawn (edycja Classic i Third Edition), z czasem poszerzyło licencje o takie gry jak Fading Suns, Blue Planet czy Demonworld.

Savage Worlds

Popularna mechanika uniwersalna, oparta na kościach K4, K6, K8, K10 i K12, wykorzystująca także zestaw klasycznych kart. Podręcznik z mechaniką w polskiej wersji został wydany nakładem wydawnictwa GRAmel.