Google+ Plan wydawniczy Kuźni Gier 2012 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Plan wydawniczy Kuźni Gier 2012

Wydawnictwo Kuźnia Gier opublikowało swój plan wydawniczy na rok 2012.

Już w na przełomie kwietnia i maja fani Wolsunga mogą oczekiwać od dawna zapowiadanego dodatku Slawia. Na lato wydawnictwo zapowiada kolejny dodatek, pod roboczym tytułem Wolsungowa Księga Przygód. Natomiast zapowiadany w maju zeszłego roku mroczny i tylko-dla-dorosłych Wolsung Noir ukaże się z końcem roku 2012.

W międzyczasie wydawnictwo planuje podbój rynku zachodniego anglojęzycznym wydaniem Wolsunga, nakładem Studio 2 Publishing. Wydawnictwo informuje także, że rozpoczęły się już prace nad nową „edycją” polskiego Wolsunga – poprawionym wydaniem, które pojawi się zapewne z początkiem 2013 roku.

Jesienią 2012 roku natomiast miłośnicy anime i japońskich gier konsolowych powinni się zainteresować polskim wydaniem Anima Prime – grą fabularną wydawnictwa Berengad Games, odtwarzającą w innowacyjny sposób mechanizmy oraz klimat takich gier jak Final Fantasy, Heavenly Sword i Bayonetta oraz serii animowanych jak Avatar: The Last Airbender.

Szczegóły dotyczące innych gier (planszowych) oraz komentarze na stronie wydawnictwa.


Dowiedz się więcej:


Anima Prime

Anima Prime to gra fabularna wydawnictwa Berengad Games, odtwarzająca w innowacyjny sposób mechanizmy oraz klimat takich gier jak Final Fantasy, Heavenly Sword i Bayonetta oraz serii animowanych jak Avatar: The Last Airbender.

Kuźnia Gier

Założone w 2004 roku krakowskie wydawnictwo specjalizujące się w grach karcianych, planszowych i RPG. Wydawca gier fabularnych "Wolsung: Magia Wieku Pary" i "The Shadow of Yesterday", a także dystrybutor polskiej wersji "Savage Worlds".

Wolsung

to gra fabularna, napisana w konwencji, nazwanej przez twórców magicznym steampunkiem – czyli fantasy przeniesione w epokę wiktoriańską i czasy rewolucji przemysłowej. Wolsung to nadzwyczajni bohaterowie, niepowtarzalny klimat i barwny świat pełen pomysłów na niezwykłe przygody. System oparty jest na własnej mechanice, stawiającej na szybką i spektakularną akcję, duże możliwości taktyczne i unikalne postaci graczy.