Google+ House of ‚Brick 03-2012 – raport wydawniczy od RedBricka | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

House of ‚Brick 03-2012 – raport wydawniczy od RedBricka

Wydawnictwo RedBrick opublikowało raport dotyczący planu wydawniczego oraz postępu prac nad trzecią edycją Fading SunsBlue Planet, poprawionym wydaniem trzeciej edycji Earthdawna oraz konwersjami Fading Suns oraz Earthdawna na mechanikę Savage Worlds, a także Pathfinder.

Trzecia edycja Fading Suns (Gasnące Słońca) oraz Blue Planet zbliża się wielkimi krokami, a podręczników spodziewać się można już w drugim kwartale tego roku. W tym samym czasie pojawią się też konwersje Earthdawna na mechaniki Savage Worlds oraz Pathfinder.

Na trzeci kwartał wydawnictwo przygotowuje poprawione wydanie trzeciej edycji Earthdawna. W linii wydawniczej Earthdawn Third Edition Revised zabraknie cenionej przez fanów przygody Ardanyan’s Revenge (wydanej dla Earthdawn Classic i Earthdawn Third Edition).

Pod koniec roku spodziewać się można konwersji Fading Suns oraz Blue Planet na mechanikę Savage Worlds. W podobnym czasie Fading Suns zostanie także wydane na mechanice Pathfinder.

Szczegóły w pliku PDF dostępnym ze strony wydawnictwa.


Dowiedz się więcej:


Blue Planet

to setting hard science fiction osadzony na planecie Posejdon, gdzie ziemscy koloniści muszą walczyć o przetrwanie. Gra eksploruje tematy ekologii, transhumanizmu i korporacjonizmu w oparciu o autorską mechanikę Synergy używającej kości K10. Gra pierwotnie została wydana w roku 1997 przez Biohazard Games. Kolejne edycje wydało Fantasy Flight Games, RedBrick LLC i FASA Games. Setting ukazał się także na mechanice GURPS.

Earthdawn

Gra fabularna w konwencji heroic fantasy, osadzona w świecie pełnym niezwykłych przygód, wszechobecnej magii i przerażających niebezpieczeństw. Oryginalnie wydana w 1993 roku przez wydawnictwo FASA, w 1998 roku doczekała się polskiego tłumaczenia za sprawą wydawnictwa MAG. Gracze wcielają się w adeptów, ponadprzeciętne jednostki, które dzięki możliwości korzystania z magicznej energii, zdolne są do dokonywania wielkich czynów. Mechanika, silnie powiązana ze światem gry, wykorzystuje System Stopni, w którym danemu stopniowi testowanej cechy/zdolności/umiejętności przyporządkowany jest odpowiedni zestaw kości (w skład których wchodzą kości od k4 do k20).

Fading Suns

Pathfinder

Wydana w 2009 roku przez Paizo Publishing gra fabularna w konwencji fantasy, nagrodzona między innymi złotym medalem ENnie Awards. Gra korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki d20, znanej z trzeciej edycji gry fabularnej "Dungeons & Dragons". W otwartych betatestach "Pathfindera" wzięło udział ponad 50 tysięcy graczy.

Redbrick

to wydawnictwo powstałe w 2003 roku, zarządzane przez Jamesa Suttona. Z początku wydawnictwo skupiało się na rozwijaniu linii wydawniczej Earthdawn (edycja Classic i Third Edition), z czasem poszerzyło licencje o takie gry jak Fading Suns, Blue Planet czy Demonworld.

Savage Worlds

Popularna mechanika uniwersalna, oparta na kościach K4, K6, K8, K10 i K12, wykorzystująca także zestaw klasycznych kart. Podręcznik z mechaniką w polskiej wersji został wydany nakładem wydawnictwa GRAmel.