Google+ Monastyr – Współczynniki pomocnicze | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Monastyr – Współczynniki pomocnicze

Na stronie Monastyru 2.o opublikowano raport z serii Strona po stronie. Najnowszy wpis dotyczy Współczynników pomocniczych.

Główny projektant, Ignacy Trzewiczek by nieco uprościć mechanikę gry zdecydował się na zrezygnowanie z Współczynników pomocniczych i wycięcie ich z podręcznika do drugiej edycji systemu.

W zamian za to postawił na testy opierające się na cechach wspartych umiejętnościami.


Dowiedz się więcej:


Monastyr

Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.