Google+ Wypadki w Lyonesse | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Wypadki w Lyonesse

Część MG pewno użyje generatorów jako inspiracji do scenariuszy – i to jedno z zastosowań. Drugie również nasuwa się samo – gry bohaterowie nagle zechcą zwiedzać miasto, można szybko pociągnąć kartę i zobaczyć, co na nich czeka. Trzecie zastosowanie jest clue naszego pomysłu: raz na sesję, każdy z bohaterów może odzyskać żeton „za zwiedzanie miasta”, jeśli zaryzykuje i pociągnie kartę, być może sprowadzając kłopoty na całą drużynę – a na pewno dodając coś ciekawego do sesji.

W serwisie Wolsungeria opublikowano oparty o talię kart generator losowych zdarzeń – materiał, który nie zmieścił się w podręczniku Lyonesse, a który dostarczy inspiracji na temat różnych wydarzeń w poszczególnych dzielnicach miasta.


Dowiedz się więcej:


Wolsung

to gra fabularna, napisana w konwencji, nazwanej przez twórców magicznym steampunkiem – czyli fantasy przeniesione w epokę wiktoriańską i czasy rewolucji przemysłowej. Wolsung to nadzwyczajni bohaterowie, niepowtarzalny klimat i barwny świat pełen pomysłów na niezwykłe przygody. System oparty jest na własnej mechanice, stawiającej na szybką i spektakularną akcję, duże możliwości taktyczne i unikalne postaci graczy.

wolsungeria