Google+ Piątek z WotC #30 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Piątek z WotC #30

W trzecim tygodniu stycznia wydawnictwo Wizards of the Coast uraczyło nas garścią artykułów.

Elemental Magic –  Fragment nadchodzącego dodatku, zatytułowanego Heroes of the Elemental Chaos, mówiący zarówno o magii jak i o kulcie Primordiali.

Looking at the Past and the Future – Krótki tekst rozwijający podstawowe założenie piątej edycji, czyli modułowość.

Rule-of-Three: 01/17/12 – Kolejna porcja pytań i odpowiedzi.

Character Themes –  Fragment Heroes of the Elemental Chaos przybliżający character themes z tego dodatku, oraz prezentujący konkretny przykład, czyli Janissary.

Gygax Memorial FundWotC zrobi dodruk pierwszej edycji AD&D, a pieniądze w ten sposób uzyskane zostaną użyte do sfinansowania pomnika ojca RPG w Lake Geneva.

Slave to the Rules –  Artykuł mówiący o kreatywnym podejściu do zasad. Autor poucza w nim także, że nie warto stawać się niewolnikiem zasad, bo to może popsuć grę.

Gamer Resolutions –  Kilka postanowień noworocznych odpowiednich dla erpegowców.

The +5 Crossword of Slaying — Part 3 –  Trzecia część krzyżówki.

Tylko dla subksrybentów:

Crowns and Mantles – Artykuł omawiający rangi i tytuły w Cormyrze.


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Wizards of the Coast

Amerykańskie wydawnictwo growe znane z gry karcianej "Magic: the Gathering". Po zakupieniu wydawnictwa TSR wydaje gry spod znaku "Dungeons & Dragons". Obecnie część korporacji Hasbro.