Google+ Piątek z WotC #29 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Piątek z WotC #29

Drugi tydzień stycznia zaowocował artykułami na stronie wydawnictwa Wizards of the Coast. Najważniejsza z nich jest wieść na temat prac nad nową, piątą już edycją Dungeons & Dragons oraz to, że betatesty owej edycji będą otwarte dla wszystkich.

Charting the Course for D&D – Informacja o pracach nad nową edycją gry.

Rule of Three: 01/10/12 – Tym razem odpowiedziano na następujące pytania: 1) jak dostać się do R&D? 2) Czy „zapomniane klasy” takie jak shaman i warden będą wspierane nowymi materiałami? 3) Jak kształtują się dalsze losy kapłana jako healera w drużynie?

December Rules Updates – Poprawki wprowadzone do zasad gry w grudniu.

Official D&D Errata & Rules Updates – Spis poprawek i zmian wprowadzonych do różnych podręczników z linii wydawniczej.

Battle Map Bonanza – Artykuł podający do informacji mapy, nad którymi trwają prace oraz opisujący proces powstawania jednej z tych map.

Real Complicated – Artykuł o tym jak zaplanowane i niezaplanowane komplikacje mogą urozmaicić rozgrywkę.

January: In the Works – Opis nadchodzących produktów i planowanych cykli artykułów.

Tylko dla subksrybentów:

A Surprising Vintage – Opis rodzajów wina w Forgotten Realms.

Cormyr Royale – Opis Królewskiego Dworu w Cormyrze.

Backdrop: Suzail – opis Suzail.


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Wizards of the Coast

Amerykańskie wydawnictwo growe znane z gry karcianej "Magic: the Gathering". Po zakupieniu wydawnictwa TSR wydaje gry spod znaku "Dungeons & Dragons". Obecnie część korporacji Hasbro.