Google+ Piąta edycja „Dungeons & Dragons” zapowiedziana | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Piąta edycja „Dungeons & Dragons” zapowiedziana

Wydawnictwo Wizards of the Coast ogłosiło rozpoczęcie prac nad kolejną edycją gry fabularnej „Dungeons & Dragons”.

Nazwa kolejnego wcielenia „Dungeons & Dragons” nie jest jeszcze znana. Już pod koniec stycznia (26-29 stycznia) w ramach spotkań D&D Experience wydawnictwo zaprezentuje pierwsze pomysły dotyczące nowej edycji gry. Wiosną natomiast ruszą otwarte betatesty, na które już teraz można się zapisać.

Więcej informacji znajdziecie:


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Wizards of the Coast

Amerykańskie wydawnictwo growe znane z gry karcianej "Magic: the Gathering". Po zakupieniu wydawnictwa TSR wydaje gry spod znaku "Dungeons & Dragons". Obecnie część korporacji Hasbro.