Google+ Nowy Jork i nowa formuła | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Nowy Jork i nowa formuła

Na stronie wydawnictwa Portal pojawiła się informacja dotycząca  dodatku Nowy Jork. Najnowszy nationbook będzie miał nową, odświeżoną formę czym będzie wyróżniać się na tle wcześniej wydanych Detroit i Miami.

Nowa formuła ma polegać na odejściu od stylu „książki telefonicznej” czyli opasłych tomisk z wielką liczbą informacji do ogarnięcia prze Mistrza Gry. W Nowym Jorku pod pobudzającymi wyobraźnie opisami lokacji, postaci czy wydarzeń mają się znaleźć wypisane wprost pomysły na sesję, sceny lub akcje. Ponad to jeśli jakiś fragment tekstu będzie wymagał wsparcia mechanicznego, czyli nowego pochodzenia, profesji, umiejętności lub sztuczki to Nowy Jork na pewno takie wsparcie zapewni.

Data premiery Nowego Jorku została określona na końcówkę stycznia 2012.


Dowiedz się więcej:


Neuroshima

Polska gra fabularna, której akcja osadzona jest w postnuklearnym świecie przyszłości. Jest rok 2050, Stany Zjednoczone rzucone na kolana w wyniku buntu maszyn nie potrafią się podnieść i sprostać naporowi wroga. Potężny Moloch, po części istota, po części monumentalna konstrukcja i sieć sprzężonych ze sobą maszyn napiera na południe zdobywając kolejne amerykańskie miasteczka. Ludzie zatracili ze sobą kontakt, są zdziesiątkowani, zdruzgotani końcem świata, który niechybnie nadchodzi… Gra czerpie z tradycji dzieł postapokaliptcznych, zarówno z głośnej serii filmów Mad Max, jak i kultowej serii gier komputerowych Fallout, jak i dziesiątków mniej znanych dzieł tego nurtu.

Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.