Google+ Rebel Times #51 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Rebel Times #51

Ze strony sklepu Rebel pobrać już można nowy, 51 numer magazynu Rebel Times, w którym znajdziecie między innymi recenzję The Shadow of Yesterday.

Oprócz recenzji The Shadow of Yesterday miłośników gier fabularnych powinny zainteresować:

  • recenzja Black Fire Pass, dodatku do trzeciej edycji Warhammera
  • trzecia część artykułu Długa droga do Kadath (o Lovecraftowskim horrorze w RPG)
  • podsumowanie roku 2011 Andrzeja ‚Enca’ Stója

Magazyn można pobrać ze strony sklepu Rebel.


Dowiedz się więcej:


Rebel Times

to bezpłatny miesięcznik tworzony przez fanów i przyjaciół sklepu REBEL.pl, poświęcony tematyce gier planszowych, karcianych oraz fabularnych.

The Shadow of Yesterday

to gra fabularna pulp fantasy, która wykorzystuje rozwój postaci do napędzania całej rozgrywki. Pierwsza wersja została opublikowana już w 2009, ale pierwsza wersja papierowa ukazała się w listopadzie 2011 roku. Nowa, druga edycja wyszła w styczniu 2013, wydana w tandemie Kuźni Gier oraz Gindie, zawierała nowe materiały w postaci szóstej krainy, Orania, oraz scenariusz Łukasza "Salantora" Pilarskiego, który dostał się do finałowej piątki konkursu Quentin. PDF z grą jest dostępny za darmo na oficjalnej polskiej stronie.

Warhammer

Gra fabularna dark fantasy, w której gracze wcielają się w postaci różnych profesji, przemierzające Stary Świat - krainę zamieszkałą przez ludzi, krasnoludy, elfy, halflingi inne fantastyczne rasy, nękaną bezustannie przez siły Chaosu.