Google+ Piątek z WotC #28 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Piątek z WotC #28

Jak w każdym tygodniu, na stronie wydawnictwa Wizards of the Coast pojawiła się garść nowych artykułów, z których część przeczytać mogą jedynie subskrybenci.

Fears for Tiers – Artykuł w humorystyczny sposób opisujący problemy z etapami rozwoju postaci, a także próbujący wyjaśnić skąd niektóre rzeczy w grze się biorą.

Rule of Three: 19/12/2011 – Odpowiedzi na trzy kolejne pytania: 1) Czy oddanie każdej klasie do dyspozycji takiej samej liczby zasobów w czasie walki okazało się dobrym rozwiązaniem? 2) Jak wyglądają playtesty od strony developera? 3) Jak R&D definiuje zbalansowanie zasad?

Nod to Realism – Krótki artykuł zajmujacy się kwestią realizmu.

A Knight in Shadowghast Manor –  Przygoda dla postaci na poziomach 5-7, do użycia z Shadowghast Manor Dungeon Tiles.

+5 Crossword of Slaying — Part 1 – Krzyżówka, w której pojawia się sporo haseł związanych ze starszymi settingami do D&D.

Griffon and Wyvern Update – Zaktualizowana wersja tych dwóch potworów.

Player vs. Player – Artykuł opisujący przygotowanie do wprowadzenia pvp do swojej kampanii.

Dla subksrybentów:

Infernal Prince – Artykuł opisujący nowy Character Theme.

Creature Incarnations: Hordelings – Artykuł opisujący Greater Hordelings oraz sposoby na ich zróżnicowanie.

Book of Vile Darkness Art Gallery – Galeria ilustracji z Book of Vile Darkness.

UR-Draxa – Opis l0kacji z Dark Sun.

Glasya, Princess of the Nine Hells –  Opis córki Asmodeusza.

Paragons of Fey Valor – Trzy Paragon Paths związane z Feywild.


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Wizards of the Coast

Amerykańskie wydawnictwo growe znane z gry karcianej "Magic: the Gathering". Po zakupieniu wydawnictwa TSR wydaje gry spod znaku "Dungeons & Dragons". Obecnie część korporacji Hasbro.