Google+ Sezon na Dorię | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Sezon na Dorię

Ignacy Trzewiczek z początkiem listopada zapowiedział wznowienie prac nad Monastyrem 2.0.

Po długiej przerwie spowodowanej intensywnymi przygotowaniami wydawnictwa Portal do uczestnictwa w tegorocznych targach w Essen, Ignacy Trzewiczek wraca do pisania drugiej edycji systemu RPG utrzymanego w klimatach płaszcza i szpady – Monastyru.

W związku z tym, że autor postanowił poprowadzić kampanię, której akcja toczy się w Dorii, również na stronie Monastyru będą publikowane artykuły dotyczące tej krainy. Ignacy będzie publikował własne materiały, ale prosi także zdolnych fanów o pomoc i nadsyłanie tekstów poświęconych Dorii.

Doryjski sezon powinien potrwać okres około dwóch miesięcy – grudzień i styczeń.


Dowiedz się więcej:


Monastyr

Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.