Google+ Kadrowe zmiany | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Kadrowe zmiany

Na polskim rynku doszło do nieoczekiwanego transferu między największymi firmami wydającymi gry fabularne oraz gry planszowe.

Wydawnictwo Galmadrin na swojej oficjalnej stronie internetowej podało, że od listopada zespół redaktorów powiększy się o personę Piotra Haraszczaka, który do tej pory pracował dla wydawnictwa Portal.

Piotr Haraszczak jest znany z prowadzenia internetowego magazynu Erpegowiec. Jest również jednym z założycieli najprężniejszego swego czasu serwisu poświęconemu Neuroshimie pod patronatem Moorhold.net. W Portalu był odpowiedzialny za Neuroshimę (jest współautorem „Prawa i Sprawiedliwości”), Neuroshimę Tactics, gry INDIE (Cold City i Inspectres) oraz Gwiezdnego Pirata.


Dowiedz się więcej:


Galmadrin

Założone w 2011 roku przez Dawida "Rathora" Pawlicę gliwickie wydawnictwo gier, odpowiedzialne między innymi za polskie wydania szóstej edycji gry fabularnej "Zew Cthulhu" oraz gry karcianej "Nightfall".

Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.