Google+ Piątek z WotC #26 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Piątek z WotC #26

W trzecim tygodniu października na stronie Wizards of the Coast pojawiło się sporo artykułów dostępnych dla wszystkich użytkowników oraz garść dotępnych tylko dla subskrybentów.

Rule-of-Three: 10/17/2011 –  Kolejne trzy pytania oraz odpowiedzi i nie. W tym tygodniu poruszono następujące zagadnienia: 1. Czy WotC zamawia konkretne artykuły u freelancerów, czy to co oni napiszą, bo akurat mieli na to ochotę ustala charakter danego numeru magazynu Dragon i Dungeon? 2. Jak wybiera się style gry do opisania w podręcznikach podstawowych z tak wielu ich rodzajów? 3. Porady na temat tworzenia odpowiedniej mieszanki walki, interakcji i innych elementów tak, by utrzymać tempo gry.

The Five Deadly Shadows – Artykuł opisujący powstawanie przygody osadzonej w Kara-Tur. Spisywanie pomysłów, pierwszy draft, poprawki i feedback od korekty znalazły swój opis.

Heroes of the Feywild –  Opis podręcznika, zawartych w nim treści oraz lista fragmentów, które ostaną opublikowane.

Preserving the Past –  Monte Cook o historii potworów i fakcie, że trzeba szanować korzenie, a nie odrzucać jakieś potwory jako głupie.

Legend of Drizzt – Opis zawartości pudełka z grą oraz linki do instrukcji.

Naga and Oni –  Uaktualnienie zasad dostyczących tych potworów.

3DNPC – Artykuł omawiający tworzenie dobrej jakości bohaterów niezależnych.

The Satyr – Fragment The Heroes of Feywild, omawiający satyry, rasę, którą WotC oddaje do dyspozycji graczy w tym dodatku.

Europe Is for (D&D) Lovers – Kolejna porcja wyznań Shelly Mezzanoble.

Dla subskrybentów:

 The Five Deadly Shadows – Przygoda dla postaci na poziomach 7-9.

Fort Bones –  Opis miejsca związanego z settingiem Eberron.

Ecology of the Hengeyokai –  Opis rasy hengeyokai.


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Wizards of the Coast

Amerykańskie wydawnictwo growe znane z gry karcianej "Magic: the Gathering". Po zakupieniu wydawnictwa TSR wydaje gry spod znaku "Dungeons & Dragons". Obecnie część korporacji Hasbro.