Google+ Piątek z WotC #24 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Piątek z WotC #24

W ciągu ostatniego tygodnia na stronie Wizards of the Coast pojawiła się garść nowych materiałów, niektóre z nich użytkowe, inne po prostu opisujące już istniejące produkty.

Open Window –  Fragment magazynu Dragon, w którym stwierdzono, że otwarte jest „okienko” na materiały do czasopisma i każdy może napisać coś od siebie, aczkolwiek tylko najlepsze prace zostaną opublikowane. Napisano też o popularności niektórych typów artykułów, zaznaczając gdzie jest największa konkurencja.

Rule-of-Three: 10/03/2011 – Odpowiedzi na kolejne trzy pytania: 1. Jak bardzo nadchodzący podręcznik Book of Vile Darkness związany jest z filmem i trzecioedycyjną wersją?  2. Czy są jakieś porady dla MG na temat tego, kiedy powinno się robić testy umiejętności? 3. Jakie są najważniejsze aspekty podczas tworzenia nowego settingu?

Official D&D Errata & Rules Updates –  Artykuł przedstawiający poprawki i uaktualnienie zasad.

Magic and Mystery –  Artykuł dotyczący magicznych przedmiotów, w którym zawarto rozważania na temat tego, jak ich posiadanie i wpływ wyglądało kiedyś, a jak wygląda teraz i co by się stało, gdyby magiczne przedmioty dalej były tajemnicze.

Mordenkainen’s Magnificent Emporium –  Artykuł przybliżający prace oraz podręcznik Mordekainen’s Magnificent Emporium.

Setups and Payoffs –  Artykuł dotyczący planowania pewnych elementów, które istotne stają się dopiero w pewnym miejscu kampanii. Podano kilka przykładów, jak znalezienie dziwnego słowa na ścianie, które potem okazuje się być imieniem lub hasłem albo obrazek, który jak się potem okaże przedstawia kogoś ważnego w kampanii.

October: In the Works –   Omówienie produktów, które pojawiły się lub dopiero się pojawią. W tym artykule znaleźć można informacje o: Legend of Drizzt Board Game,  Heroes of the Feywild, Book of Vile Darkness.

Dla subksrybentów:

Spellslayer Wine – Artykuł dotyczący magicznego wina, które sprawia, że władający magią na jakiś czas tracą swoje możliwości.

Dragon 403 Art Galleries –  Galeria ilustracji z 403 numeru magazynu Dragon.

Xiousing –  Artykuł opisujący enklawę Shou w północnej części Marsembaru.

A Matter of Honor –  Artykuł zajmujący się honorem.

Dungeon 194 Art Galleries – Galeria ilustracji z 194 numeru magazynu Dungeon.

Dungeon 194 Map Galleries – Galeria map z 194 numeru magazynu Dungeon.

 


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Wizards of the Coast

Amerykańskie wydawnictwo growe znane z gry karcianej "Magic: the Gathering". Po zakupieniu wydawnictwa TSR wydaje gry spod znaku "Dungeons & Dragons". Obecnie część korporacji Hasbro.