Google+ Evernight okiem Smartfoxa | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Evernight okiem Smartfoxa

Na stronie wydawnictwa GRAmel opublikowano tekst Tomasza ‚Smartfoxa’ Smejlisa o jego wrażeniach z poprowadzonej kampanii Evernight: Noc Bohaterów.

Opowieść, która miała być epizodem przerosła sama siebie. Wszystko to zasługa konwencji gry, świata (zgranego do szczętu, a przez to atrakcyjnego dla nas) oraz świetnych i jajcarskich graczy.

Całość na stronie wydawnictwa.


Dowiedz się więcej:


Evernight

Evernight to setting Savage Worlds w konwencji fantasy. Podręcznik zawiera gotową do poprowadzenia kampanię, opowiadającą losy inwazji tajemniczych, krwiożerczych Władców od jej pierwszych chwil aż po krwawy finał. Bohaterowie zaczynają grę jako Nowicjusze w doskonale znanym świecie elfów, krasnoludów, orków i ludzi. Nim staną się prawdziwymi Herosami, wszędzie zapanuje ciemność i groza.

GRAmel

Polskie wydawnictwo założone przez Piotra "Ramela" Korysia. Wydało w Polsce podręczniki do systemu "Savage Worlds" oraz kilka settingów takich jak "Nemezis", "Evernight: Noc Bohaterów" czy "Deadlands: Reloaded". Na Zachodzie wydało m.in. setting "Beasts & Barbarians".

Savage Worlds

Popularna mechanika uniwersalna, oparta na kościach K4, K6, K8, K10 i K12, wykorzystująca także zestaw klasycznych kart. Podręcznik z mechaniką w polskiej wersji został wydany nakładem wydawnictwa GRAmel.