Google+ Wywiad z Hankiem Woonem, autorem Cathay: TFK | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Wywiad z Hankiem Woonem, autorem Cathay: TFK

Na blogu Christopha ‚Mordoma’ Prowalda możecie przeczytać wywiad z Hankiem Woonem, autorem między innymi Cathay: The Five Kingdoms dla trzeciej edycji Earthdawna, a także współautorem Pathfindera.

W wywiadzie Hank Woon wypowiada się przede wszystkim o swojej nowej powieści A Forgotten Tomorrow, a także o Cathay: The Five Kingdoms oraz o swoich najbliższych planach.

Wywiad przeczytacie na Earthdawn Blog.


Dowiedz się więcej:


Earthdawn

Gra fabularna w konwencji heroic fantasy, osadzona w świecie pełnym niezwykłych przygód, wszechobecnej magii i przerażających niebezpieczeństw. Oryginalnie wydana w 1993 roku przez wydawnictwo FASA, w 1998 roku doczekała się polskiego tłumaczenia za sprawą wydawnictwa MAG. Gracze wcielają się w adeptów, ponadprzeciętne jednostki, które dzięki możliwości korzystania z magicznej energii, zdolne są do dokonywania wielkich czynów. Mechanika, silnie powiązana ze światem gry, wykorzystuje System Stopni, w którym danemu stopniowi testowanej cechy/zdolności/umiejętności przyporządkowany jest odpowiedni zestaw kości (w skład których wchodzą kości od k4 do k20).