Google+ Revek – polski świat fantasy | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Revek – polski świat fantasy

Z serwisu Poltergeist można pobrać pierwszą część Przewodnika po Revek – tekstu w formacie PDF przybliżającego bliżej świat w konwencji fantasy.

Pierwotna wersja była pisana pod mechanikę trzeciej edycji Dungeons&Dragons, ale ostatecznie postanowiono napisać materiał traktujący jedynie o świecie Revek – oznacza to, że można zagrać w tych fantastycznych realiach na dowolnych zasadach (np: Savage Worlds).

Przewodnik to 60 stron materiału opisującego Revek widzianego oczami jego mieszkańców. Publikacja przybliża m.in. mitologię, życie codzienne, rasy i geografie fantastycznego świata.

Do pobrania dostępne są dwie wersje przewodnika: kolorowa i czarno-biała oraz mapa Revek.


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Poltergeist

Savage Worlds

Popularna mechanika uniwersalna, oparta na kościach K4, K6, K8, K10 i K12, wykorzystująca także zestaw klasycznych kart. Podręcznik z mechaniką w polskiej wersji został wydany nakładem wydawnictwa GRAmel.