Google+ RedBrick LLC z licencją Savage Worlds! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

RedBrick LLC z licencją Savage Worlds!

Wydawnictwo RedBrick LLC dołączyło do wydawnictw posługujących się licencją Savage Worlds.

Jak można przeczytać na stronie oraz na forum Pinnacle Entertainment Group, w planach jest między innymi wydanie gry fabularnej Earthdawn na mechanice Savage Worlds. Planowane jest wydanie Podręcznika dla Gracza oraz Podręcznika dla Mistrza Gry oraz dodatkowo kampanii splotów.

W przyszłości można się też spodziewać settingów Savage Worlds opartych na innych grach wydawnictwa takich jak Fading Suns czy Blue Planet. Wydawnictwo na razie nie przewiduje wydania Equinox na mechanice Savage Worlds.

Według nieoficjalnych jeszcze informacji pierwszym settingiem na licencji Savage Worlds ma być Demonworld.

Wkrótce zostanie także opublikowane oficjalne potwierdzenie na stronie wydawnictwa RedBrick.


Dowiedz się więcej:


Blue Planet

to setting hard science fiction osadzony na planecie Posejdon, gdzie ziemscy koloniści muszą walczyć o przetrwanie. Gra eksploruje tematy ekologii, transhumanizmu i korporacjonizmu w oparciu o autorską mechanikę Synergy używającej kości K10. Gra pierwotnie została wydana w roku 1997 przez Biohazard Games. Kolejne edycje wydało Fantasy Flight Games, RedBrick LLC i FASA Games. Setting ukazał się także na mechanice GURPS.

Fading Suns

Pinnacle Entertainment Group

Powstałe w 1994 amerykańskie wydawnictwo znane między innymi z gier fabularnych opartych o mechanikę Savage Worlds.

Redbrick

to wydawnictwo powstałe w 2003 roku, zarządzane przez Jamesa Suttona. Z początku wydawnictwo skupiało się na rozwijaniu linii wydawniczej Earthdawn (edycja Classic i Third Edition), z czasem poszerzyło licencje o takie gry jak Fading Suns, Blue Planet czy Demonworld.

Savage Worlds

Popularna mechanika uniwersalna, oparta na kościach K4, K6, K8, K10 i K12, wykorzystująca także zestaw klasycznych kart. Podręcznik z mechaniką w polskiej wersji został wydany nakładem wydawnictwa GRAmel.