Google+ Piątek z WotC #23 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Piątek z WotC #23

Na stronie Wizards of the Coast w ciągu ostatniego tygodnia pojawiło się 9 nowych artykułów, z czego 3 dostępne są wyłącznie dla subskrybentów.

 Rule-of-Three: 09/26/2011 – Odpowiedzi na trzy kolejne pytania. Dwa z nich dotyczą Monte Cooka i jego pracy dla WotC, natomiast trzecie związane jest z radzeniem sobie z abstrakcją w trakcie gry.

Everything Else I Learned from D&D – Kolejna porcja wyznań Shelly Mezzanoble.

Very Perceptive –  Pierwszy artykuł Monte Cooka. Opisuje w nim rolę percepcji postaci w grze, zarówno aktywnego szukania jak i „biernej percepcji”, czyli sytuacji w której postacie mają prawo do testu, mimo że gracze nie deklarowali poszukiwania czegokolwiek.

Starting Over –  Porady dotyczące kończenia kampanii, uczenia się na błędach po każdej sesji oraz rozpoczynania nowych kampanii.

Lair Assault –  Opis nowego programu, nazwanego Lair Assault.

The Covenant of the Arcs –  Porada dla MG, żeby tworzyli trzy przeplatające się historie dla swoich kampanii, a nie skupiali się na jednej, z której gracze łatwo mogą zrezygnować.

Materiały dostępna wyłącznie dla subksrybentów:

House of the Mind –  Opis lokacji i jej miejszkańców związanych z settingiem Dark Sun.

Thormil’s Secret –  Opis lokacji i jej mieszkańców związanych z settingiem Forgotten Realms.

Strange Constellations –  Artykuł przeznaczony dla czarnoksiężników.


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Wizards of the Coast

Amerykańskie wydawnictwo growe znane z gry karcianej "Magic: the Gathering". Po zakupieniu wydawnictwa TSR wydaje gry spod znaku "Dungeons & Dragons". Obecnie część korporacji Hasbro.