Google+ Piątek z WotC #21 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Piątek z WotC #21

Po bardzo długiej przerwie wracają piątki z Wizards of the Coast. Jak co tydzień na stronie wydawnictwa pojawiło się kilka artykułów dotyczących Dungeons & Dragons. Część z nich jest ogólnodostępna, zaś pewna ich liczba dostępna jest wyłącznie dla subskrybentów.

Treść ogólnodostępna:

Rule-of-Three: 09/12/2011 –  Cotygodniowa porcja pytań i odpowiedzi. Tym poruszono następujące zagadnienia: 1. Czemu w czwartej edycji usunięto Rzemiosło? 2. Czy zamierza się zrobić coś z tzw. podatkiem z atutów? 3. Czy w opracowaniu są zasady mające przyspieszyć walkę albo porady odnośnie tego zagadnienia?

Good Fences Make Good Players –  Artykuł poruszający zagadnienie użycia zasad gry do zamiany złego gracza w dobrego. Autor odwołuje się w nim do tekstów Gary’ego Gygaxa.

Mordenkainen’s Magnificent Emporium –  Artykuł opisujący proces nadawania osobowości Modenkainenowi, którego opinie i opowieści znaleźć będzie można w treści podręcznika  Mordenkainen’s Magnificent Emporium.

C’est la vie  –  Artykuł dotyczący radzenia sobie ze śmiercią postaci w kampanii. Lekcje, które można wynieść to: 1. Decyzja o wskrzeszeniu bohatera powinna należeć do gracza, 2. Jeśli gracz zdecyduje się na grę nową postacią, pozwól epickim czynom jego poprzedniej postaci odbijać się echem w kampanii, 3. Twoja kampania jest ważniejsza niż każda pojedyncza postać. Jeśli jakiś wątek kończy się wraz ze śmiercią bohatera, powiedz c’est la vie i prowadź dalej.

Wyłącznie dla subskrybentów:

Daask –  Opis jednej z organizacji Eberronu, kartelu złożonego z potworów.

War College –  Opis przykładowej szkoły wojskowej jako miejsca rozgrywania przygód.

Leader of the Pack –  Przygoda dla postaci na poziomach 4-6 z likantropami w roli głównej.

Mordenkainen’s Magnificent Emporium Art Gallery –  Galeria ilustracji z podręcznika  Mordenkainen’s Magnificent Emporium.


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Wizards of the Coast

Amerykańskie wydawnictwo growe znane z gry karcianej "Magic: the Gathering". Po zakupieniu wydawnictwa TSR wydaje gry spod znaku "Dungeons & Dragons". Obecnie część korporacji Hasbro.