Google+ Czym się różni TSoY | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Czym się różni TSoY

Na stronie polskiego wydania The Shadow of Yesterday pojawiła się informacja czym obecnie wydawana wersja różni się od poprzedniej, wydanej w styczniu 2009 roku.

Z największych zmian można wynotować przepisanie oryginalnego tekstu głównego trzonu mechaniki, nowa szata graficzna (layout oraz ilustracje), profesjonalna redakcja i korekta tekstu.

The Shadow of Yesterday – gra pulp fantasy o bohaterach, wyborach i konsekwencjach, w której mechanika ma znaczenie. Po pierwsze, zasady są bardzo proste i umożliwiają rozstrzygnięcie dowolnej sytuacji, od pojedynku, poprzez debatę polityczną, na bitwie skończywszy. Po drugie, dzięki niezwykłemu systemowi Kluczy mechanika ułatwia grę oraz prowadzenie sesji, pozwalając w prosty i elegancki sposób wpływać na fabułę przygody.

Więcej informacji o grze na stronie TSoY.darken.pl


Dowiedz się więcej:


Kuźnia Gier

Założone w 2004 roku krakowskie wydawnictwo specjalizujące się w grach karcianych, planszowych i RPG. Wydawca gier fabularnych "Wolsung: Magia Wieku Pary" i "The Shadow of Yesterday", a także dystrybutor polskiej wersji "Savage Worlds".

The Shadow of Yesterday

to gra fabularna pulp fantasy, która wykorzystuje rozwój postaci do napędzania całej rozgrywki. Pierwsza wersja została opublikowana już w 2009, ale pierwsza wersja papierowa ukazała się w listopadzie 2011 roku. Nowa, druga edycja wyszła w styczniu 2013, wydana w tandemie Kuźni Gier oraz Gindie, zawierała nowe materiały w postaci szóstej krainy, Orania, oraz scenariusz Łukasza "Salantora" Pilarskiego, który dostał się do finałowej piątki konkursu Quentin. PDF z grą jest dostępny za darmo na oficjalnej polskiej stronie.