Google+ Plan wydawniczy White Wolf 2011-2013 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Plan wydawniczy White Wolf 2011-2013

Wydawnictwo White Wolf ogłosiło na swojej stronie plan wydawniczy na najbliższe kilkanaście miesięcy, aż do zimy 2013 roku.

Wśród zapowiedzi znajdziemy wznowienia starej linii World of Darkness (Vampire: The Masquerade, Werewolf: The Apocalypse), w tym wydane na 20-lecie specjalne edycje podręczników głównych Vampire: The Masquerade oraz Werewolf: The Apocalypse. Pierwszego z wymienionych możemy spodziewać się już we wrześniu, drugiego natomiast pod koniec przyszłego roku.

Dokładniejszy plan wydawniczy oraz dodatkowe materiały możecie ściągnąć za darmo w formie PDF za pośrednictwem DriveThruRPG.


Dowiedz się więcej:


Vampire The Masquerade

Werewolf The Apocalypse

to gra fabularna z klasycznej linii Świata Mroku, wydana przez wydawnictwo White Wolf po raz pierwszy w 1992 roku. Gracze wcielają się w postaci Garou – wilkołaków walczących w obronie Ziemi (personifikowanej przez Gaję) przeciwko Żmijowi (wcieleniu zniszczenia, rozkładu i zepsucia) oraz duchowej jałowości nowoczesnego, zurbanizowanego świata. Gra wykorzystuje mechanikę Storyteller System, opartą na pulach kości K10.

White Wolf

World of Darkness

Nazwa nadana uniwersum gier utrzymanych w klimatach nadnaturalnego horroru wydawanych przez White Wolf, a obecnie Onyx Path Publishing. Gracze wcielają się w śmiertelników odkrywających mroczne sekrety świata lub nadnaturalne istoty jak wampiry czy wilkołaki. Obecnie prowadzone są dwie linie: klasyczny Świat Mroku i nowy Świat Mroku. W Polsce nakładem wydawnictwa ISA wydawane były gry z linii klasycznego Świata Mroku.