Google+ Plan wydawniczy White Wolf 2011-2013 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Plan wydawniczy White Wolf 2011-2013

whitewolf logo

Wydawnictwo White Wolf ogłosiło na swojej stronie plan wydawniczy na najbliższe kilkanaście miesięcy, aż do zimy 2013 roku.

Wśród zapowiedzi znajdziemy wznowienia starej linii World of Darkness (Vampire: The Masquerade, Werewolf: The Apocalypse), w tym wydane na 20-lecie specjalne edycje podręczników głównych Vampire: The Masquerade oraz Werewolf: The Apocalypse. Pierwszego z wymienionych możemy spodziewać się już we wrześniu, drugiego natomiast pod koniec przyszłego roku.

Dokładniejszy plan wydawniczy oraz dodatkowe materiały możecie ściągnąć za darmo w formie PDF za pośrednictwem DriveThruRPG.


Dowiedz się więcej:


Vampire The Masquerade

Werewolf The Apocalypse

to gra fabularna z klasycznej linii Świata Mroku, wydana przez wydawnictwo White Wolf po raz pierwszy w 1992 roku. Gracze wcielają się w postaci Garou – wilkołaków walczących w obronie Ziemi (personifikowanej przez Gaję) przeciwko Żmijowi (wcieleniu zniszczenia, rozkładu i zepsucia) oraz duchowej jałowości nowoczesnego, zurbanizowanego świata. Gra wykorzystuje mechanikę Storyteller System, opartą na pulach kości K10.

White Wolf

World of Darkness

Nazwa nadana uniwersum gier utrzymanych w klimatach nadnaturalnego horroru wydawanych przez White Wolf, a obecnie Onyx Path Publishing. Gracze wcielają się w śmiertelników odkrywających mroczne sekrety świata lub nadnaturalne istoty jak wampiry czy wilkołaki. Obecnie prowadzone są dwie linie: klasyczny Świat Mroku i nowy Świat Mroku. W Polsce nakładem wydawnictwa ISA wydawane były gry z linii klasycznego Świata Mroku.

  • nimdil

    To trochę nieprecyzyjne stwierdzenie z rocznicowym Wampirem. Faktycznie podręcznik ukaże się we wrześniu, ale możliwość jego zakupu skończyła się 1 lipca – jeżeli ktoś dopiero teraz się zacznie za nim rozglądać, to jest już stanowczo po zawodach.

  • Nie do końca. Będzie ogólnodostępna wersja PDF. Wydawnictwo pracuje też nad wersją Print on Demand. Zawody się więc jeszcze nie skończyły ;-)

    Dzięki za komentarz.