Google+ LATA DWUDZIESTE… LATA TRZYDZIESTE | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

LATA DWUDZIESTE… LATA TRZYDZIESTE

Wydawnictwa GRAmel i Galmadrin łączą siły…

I organizują wspólny konkurs oraz ofertę zestawu podręczników w atrakcyjnej cenie.

Konkurs polega na napisaniu scenariusza osadzonego w latach dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku, na tyle uniwersalnego, że będzie go można wykorzystać zarówno z grą fabularną Zew Cthulhu, jak i z Sensacją i Przygodą – settingiem Savage Worlds. Zwycięzca otrzyma zestaw podręczników oraz wyróżnienie w postaci publikacji w miesięczniku Gwiazdy są w porządku. Zgłoszenia przesyłajcie do 1 września na adres wspolpraca@galmadrin.pl.

Wspomniany zestaw podręczników jest także do nabycia w sklepach internetowych wydawnictw (tu i tu). W cenie 180 zł otrzymacie:

  • Zew Cthulhu 6 edycja
  • Savage Worlds Edycja Polska
  • Sensacja i Przygoda
  • zestaw limitowanych kości Zew Cthulhu
  • materiały dodatkowe do Savage Worlds

GRAmel na szczycie Hottest Items na RPGNow

Wydawnictwo GRAmel wprowadziło do sprzedaży na DriveThruRPG oraz RPGNow nowy, anglojęzyczny setting do Savage Worlds i szturmem zdobyło listę bestsellerów. Od soboty Beasts & Barbarians okupują pierwsze miejsce na liście Hottest Items na RPGNow.

Niewykluczone, że setting doczeka się także wersji polskiej.


Dowiedz się więcej:


Galmadrin

Założone w 2011 roku przez Dawida "Rathora" Pawlicę gliwickie wydawnictwo gier, odpowiedzialne między innymi za polskie wydania szóstej edycji gry fabularnej "Zew Cthulhu" oraz gry karcianej "Nightfall".

GRAmel

Polskie wydawnictwo założone przez Piotra "Ramela" Korysia. Wydało w Polsce podręczniki do systemu "Savage Worlds" oraz kilka settingów takich jak "Nemezis", "Evernight: Noc Bohaterów" czy "Deadlands: Reloaded". Na Zachodzie wydało m.in. setting "Beasts & Barbarians".

Savage Worlds

Popularna mechanika uniwersalna, oparta na kościach K4, K6, K8, K10 i K12, wykorzystująca także zestaw klasycznych kart. Podręcznik z mechaniką w polskiej wersji został wydany nakładem wydawnictwa GRAmel.

Sensacja i Przygoda

Zew Cthulhu

Gra fabularna w konwencji grozy, wydana po raz pierwszy w 1981 roku przez wydawnictwo Chaosium. Gracze wcielają się w badaczy tajemnic związanych ze stworzoną przez H. P. Lovecrafta i jego następców mitologią Cthulhu. Gra korzysta z mechaniki Basic Roleplaying, opartej na rzutach procentowych. Najnowsza polska edycja podręcznika została wydana przez wydawnictwo Galmadrin w 2011 roku.