Google+ Clockwork & Chivalry 2nd Edition | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Clockwork & Chivalry 2nd Edition

Wydawnictwo Cakebread & Walton zapowiedziało wydanie nowej, drugiej edycji gry fabularnej Clockwork & Chivalry.

W związku z utratą przez wydawnictwo Mongoose Publishing licencji na mechanikę RuneQuestII, wydawnictwo Cakebread & Walton postanowiło wydać Clockwork & Chivalry jako samodzielną grę fabularną, na nowej mechanice.

Gra oparta będzie na mechanice Renaissance (bazującej na mechanice OpenQuest) i ma być kompatybilna z systemem RuneQuest. Liczącego 400 stron podręcznika głównego można spodziewać się już w grudniu 2011 roku, pierwszych dodatków natomiast w ciągu roku 2012.

Szczegóły na stronie wydawnictwa.


Dowiedz się więcej:


Cakebread & Walton

Clockwork & Chivalry

Clockwork & Chivalry to gra fabularna w konwencji steampunk, której akcja osadzona jest w alternatywnej Anglii XVII wieku. Gra oparta jest na darmowej mechanice Renaissance (bazującej na mechanice OpenQuest) i jest kompatybilna z systemem RuneQuest.

  • To druga zaskakująca i wyśmienita wiadomość po tym, że będzie Iron Kingdoms 2. W obu wypadkach settingi wychodzą z cienia uniwersalnych mechanik (C&C 2 trochę mniej). Jakby jeszcze Airship Pirates miało lepszą mechanikę to nie miał bym wyboru i musiałbym zrezygnować z własnego opus magnum. Czas pokarze, czy nowe edycje okażą się warte czekania.

  • Swoją drogą, utrata przez Mongoose Publishing licencji na RuneQuestII stała się ciekawym katalizatorem dla kilku firm.