Google+ Wyniki konkursu „Pink Cthulhu” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Wyniki konkursu „Pink Cthulhu”

Prawda została nam objawiona. Wiemy już dlaczego Cthulhu lubi kolor różowy.

Odpowiedzi na to dręczące nas pytanie udzielili najwięksi znawcy okultyzmu i mitów Cthulhu.

Też chcecie poznać prawdę? Zastanówcie się dwa razy, nim zaczniecie czytać. Może się okazać, że prawda będzie zbyt absurdalna, byście mogli ją pojąć, nie popadając w obłęd.

Oto co napisał do nas pierwszy z wybitnych specjalistów, ‚Noisy Edek’.

Jak powszechnie wiadomo Przedwieczni, a w szczególności wielki Cthulhu uwielbia zajadać się ludźmi tudzież kultystami mającymi odwagę go przyzwać. Wyobraźnia kulinarna wielkiego Cthulhu nie zna granic, dlatego warto zaznaczyć, że siedząc cały czas w R’lyeh nasz ukochany Przedwieczny nie robi nic innego, jak wymyśla coraz to nowsze potrawy z człowieka. Ze względu na kolor ludzkiej skóry, która jest przyrumieniona na patelni czy ruszcie grilla, mistrz kuchni (i zła) Cthulhu umiłował sobie kolor różowy, ponieważ nawet po rozkrojeniu widać jakie piękne i różowiutkie jest ludzkie mięso. Jego zadowolenie z powodowane posiłkiem można bardzo łatwo rozpoznać, gdyż z pod falujących macek wydobywają się miłe dla ucha odgłosy „OM! NOM! NOM!”

Z resztą… pomijając upodobania kulinarne wielkiego Przedwiecznego najlepszym i niezbitym dowodem na to, że Cthulhu uwielbia róż są zdjęcia szpiegowskiego satelity wymierzonego dokładnie w punkt 47°9’S i 126°43’W podczas każdej pełni księżyca. Na zdjęciach z łatwością można zauważyć jak pod taflą wody ukazuje się wielkie skrzydlate i mackowate coś ubrane w gigantyczną piżamkę „Hello Kitty” – więcej komentować nie trzeba. Jak jesteś kultystą to zaakceptuj te fakty – twój pan kocha kolor różowy.

A oto co napisał drugi specjalista, Michał ‚Skryba’ Ziętek.

Bowiem tak naprawdę jest on samotnym, nieszczęśliwym i Starzejącym się Wielkim Przedwiecznym – poszukującym jedynie akceptacji oraz odrobiny miłości w obcym, nieznanym mu świecie… pełnym niezrozumienia i braku tolerancji dla tego, co w opinii ogółu zamieszkujących go istot uznane zostało za ‚odbiegające’ od aktualnie obowiązującej ‚normy’.

A w końcu, warto się przez chwilę zastanowić czy ktoś bogaty doświadczeniem całych eonów lat, ktoś chłodno odnoszący się do otaczającej go polityki, wreszcie – ktoś zdający się posiadać iście poetycką wrażliwość oraz dystans do życia:

„Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami,

Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.”

(przekład z zapomnianego języka by Howard Phillips Lovecraft , All Cthulhu Rights Reserved)

… może być tak zły jak przedstawiają go w prasie nieprzychylne mu jednostki?

Obu specjalistom bardzo dziękujemy i w nagrodę wręczamy plugawy, różowo-czarny zestaw kości Zew Cthulhu. Podeślijcie nam adres, na który wysłać nagrodę.

Ponadto otrzymaliśmy też tajemniczy, anonimowy list, zapisany krwią.

Bo to jedyny kolor spodni jakie sobie mógł kupić na bazarze po wydaniu polskiej edycji CoC ;)


Dowiedz się więcej:


Gry-Fabularne.pl

to portal informacyjny o papierowych grach RPG.

Q-Workshop

Założona w 2001 roku polska firma z siedzibą w Poznaniu, zajmująca się projektowaniem i produkcją wielościennych kości do różnych gier (gry fabularne, gry planszowe, gry bitewne).

Zew Cthulhu

Gra fabularna w konwencji grozy, wydana po raz pierwszy w 1981 roku przez wydawnictwo Chaosium. Gracze wcielają się w badaczy tajemnic związanych ze stworzoną przez H. P. Lovecrafta i jego następców mitologią Cthulhu. Gra korzysta z mechaniki Basic Roleplaying, opartej na rzutach procentowych. Najnowsza polska edycja podręcznika została wydana przez wydawnictwo Galmadrin w 2011 roku.