Google+ Magazyn Zew Cthulhu | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Magazyn Zew Cthulhu

Wydawnictwo Galmadrin na forum serwisu ZewCthulhu.pl zapowiedziało wydanie fanowskiego magazynu poświęconego grze fabularnej Zew Cthulhu, której szósta edycja miała niedawno premierę w Polsce.

Obecnie jesteśmy w trakcie organizowania tekstów, które pojawią się w sierpniowym numerze internetowego miesięcznika „Gwiazdy są w porządku”. (Kusiło nas żeby go nazwać „Gwiazdy mają rację…”;). Bardzo byśmy chcieli aby ZC miało wsparcie polskich fanów. W oczekiwaniu na dokończenie tłumaczenia „Gaslighta” chcieliśmy przygotować materiał, który urozmaicił by nieco czekanie na pierwszy dodatek, jaki ukaże się naszym nakładem.

„Gwiazdy…” w założeniu mają być fanowskim produktem, wspieranym przez nasze wydawnictwo. Chcielibyśmy aby każdy kto czuje się na siłach, mógł publikować na jego łamach scenariusze, opowiadania, ciekawe artykuły, wywiady, recenzje itd. Do współpracy przy projekcie już zostali zaproszeni (i zgodzili się): Jerzy Rzymowski, Andrzej Stój, Marcin Kaleta, Piotr Żuchowski, Kamil Sobierajski, Ziemowit Żwirbliński. Redakcją całości zajmie się Hania „Alfar” Bielrzewska. Oczywiście Ja i Artur będziemy czuwać nad całością.

Ciągle szukamy osób, które chciały by z nami współtworzyć „Gwiazdy…”. Miejsce wciąż jest, każdy kto miał by ochotę podesłać do nas swój scenariusz, opowiadanie, lub artykuł może to zrobić już dziś, wysyłając materiały na adres dawid@galmadrin.pl. Deadline to 10.08.2011 – wtedy chciałbym mieć już skompletowane wszystkie teksty.

Jak można przeczytać już w oficjalnym ogłoszeniu na stronie wydawnictwa, magazyn będzie nosił nazwę Gwiazdy są w porządku, a pierwszy numer ukaże się już w sierpniu tego roku.


Dowiedz się więcej:


Galmadrin

Założone w 2011 roku przez Dawida "Rathora" Pawlicę gliwickie wydawnictwo gier, odpowiedzialne między innymi za polskie wydania szóstej edycji gry fabularnej "Zew Cthulhu" oraz gry karcianej "Nightfall".

Gwiazdy są w porządku

Zew Cthulhu

Gra fabularna w konwencji grozy, wydana po raz pierwszy w 1981 roku przez wydawnictwo Chaosium. Gracze wcielają się w badaczy tajemnic związanych ze stworzoną przez H. P. Lovecrafta i jego następców mitologią Cthulhu. Gra korzysta z mechaniki Basic Roleplaying, opartej na rzutach procentowych. Najnowsza polska edycja podręcznika została wydana przez wydawnictwo Galmadrin w 2011 roku.