Google+ KURYER KONKURSOWY SiP #7 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

KURYER KONKURSOWY SiP #7

Szósty fragment opisywał żydowską organizację przestępczą Zwi Migdal.

Rabat 15% w sklepie GRAmela oraz udział w finałowej dogrywce wygrał ‚Fafa’. Gratulujemy!

Czas na ostatni dzisiaj, szósty z fragmentów Sensacji i Przygody prezentowanych w ramach naszego konkursu KURYER KONKURSOWY SENSACJI I PRZYGODY. Fragment opisuje pewną osobę. Dzisiaj pierwsze dwie poprawne odpowiedzi wygrywają.

O ile Fiedler był raczej typowym badaczem-przyrodnikiem, to … zupełnie wymykał się stereotypom: przyrodnik, chemik i fizyk, który ukończył Sorbonę, pracownik naukowy uniwersytetów w Petersburgu i Tomsku. A z czasem żołnierz, zawołany myśliwy, dyplomata, szpieg, awanturnik i wreszcie uznany pisarz oraz dziennikarz. W 1905 roku prowadził badania geologiczne w Mandżurii, a w 1908 roku został skazany na półtora roku twierdzy za organizowanie konspiracji w Królestwie Kongresowym. … jeszcze przed I wojną światową przemierzył Syberię (Ałtaj), zwiedził Indie, Chiny i Japonię. Po wybuchu rewolucji bolszewickiej współpracował z białymi, m.in. pełnił rolę doradcy admirała Kołczaka. Prawdopodobnie wówczas jako tajny wysłannik kontaktował się z dowództwem amerykańskich wojsk interwencyjnych, był także oficerem wywiadu. Jeszcze w 1915 roku opublikował książkę o działalności niemieckich szpiegów w Rosji, a w 1918 przekazał Amerykanom tzw. dokumenty Sissona, które dowodziły, że Lenin i jego najbliżsi współpracownicy byli tak naprawdę szpiegami niemieckimi. Kiedy Kołczak abdykował, a bolszewicy przekroczyli Ural i zajęli większość Syberii, … w ostatniej chwili uciekł przed oprawcami z sowieckiej Czeki. Sam fakt poszukiwania go przez tajną policję bolszewików świadczył, że Sowieci uważali go za ważną personę w rządzie białych.

  • Odpowiedzi w konkursie przysyłajcie do nas korzystając z formularza kontaktowego na stronie.
  • W tytule e-maila napiszcie „SiP7”.
  • E-mail powinien także zawierać następujący tekst: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz.U.Nr.133 pozycja 883).”

Kolejnego, ostatniego już fragmentu spodziewajcie się koło godziny 19:00! A potem już tylko finał.


Dowiedz się więcej:


Gry-Fabularne.pl

to portal informacyjny o papierowych grach RPG.

Sensacja i Przygoda