Google+ Zwycięzcy Origins Awards 2011 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Zwycięzcy Origins Awards 2011

Ogłoszono wyniki 37 edycji Origins Awards – amerykańskich nagród, przyznawanych co roku na konwencie Origins Game Fair w Columbus, Ohio.

W kategorii podręczników gier fabularnych zwyciężył The Dresden Files RPG, wydawnictwa  Evil Hat Productions. Pozostali nominowani do nagrody to: DC Adventures, Dragon Age (Set 1), Fiasco, Gamma World RPG.

W kategorii suplementów również triumfowało wydawnictwo Evi Hat Productions z dodatkiem Our World do gry fabularnej The Dresden Files RPG.

Szczegóły na stronie Critical Hits.


Dowiedz się więcej:


Dresden Files

Evil Hat Productions

to amerykańskie wydawnictwo zajmujące się grami fabularnymi, współzałożone przez Freda Hicksa. Choć wydawnictwo posiada w swoim dorobku znane i doceniane gry niezależne takie jak Don't Rest Your Head, A Penny for My Thoughts czy Do: Pilgrims of the Flying Temple, to flagowym produktem Evil Hat Productions są mechanika FATE oraz gry na niej oparte: Dresden Files, Spirit of the Century, Diaspora. W 2012 roku wydawnictwo weszło na rynek gier planszowych oraz beletrystyki.

Origins Award

Nagrody przyznawane przez the Academy of Adventure Gaming Arts and Design w trakcie konwentu Origins Game Fair. Swą historią sięgają lat 70. XX wieku. Przyznawane w kilkunastu kategoriach dla gier fabularnych, planszowych, karcianych i bitewnych.

Origins Game Fair

Jeden z najstarszych konwentów w Stanach Zjednoczonych, którego pierwsza edycja odbyła się w 1975 w Baltimore, w stanie Maryland. Konwent organizowany jest przez stowarzyszenie GAMA (Game Manufacturers Association) i jest jednym z ważniejszych wydarzeń w branży gier. Podczas konwentu odbywają się premiery gier, a także ceremonia wręczenia prestiżowych nagród Origins.