Google+ TPA: Jezus, pomnik, krata wódki, melanż, wybuch, dwie połówki | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

TPA: Jezus, pomnik, krata wódki, melanż, wybuch, dwie połówki

Nadszedł czas na publikację kolejnego pomysłu nadesłanego na nasz konkurs „Zmień przyszłość z TPA„.

Tym razem prezentujemy tekst, który zajął drugie miejsce. Tekst został nagrodzony settingiem Temporal Probability Agency i jak wszystkie zwycięskie prace zostanie przetłumaczony na język angielski i przesłany wydawnictwu Apathy Games.

Autorem pomysłu jest Łukasz ‚Salantor’ Pilarski.

Dnia dwunastego grudnia roku 2011 grupa saperów po całodniowej libacji wpada na genialny pomysł wysadzenia pomnika Chrystusa Króla w Świebodzinie. Bo ich, katolików, wielki „Aragorn” obraża. W wyniku pomyłek w trakcie operacji giną, zaś statua malowniczo rozpada się na dwie części. Za sprawą środowisk związanych z PiS-em oraz Radiem Maryja oskarżeni zostają o ten czyn Rosjanie, Żydzi, masoni i talibowie z Klewek, dochodzi do wielkiego kryzysu międzynarodowego i wyśmiewania Polski w każdym opiniotwórczym medium.

Z bardziej niepospolitych metod przeciwdziałania agenci mają do wyboru:
– Spowodowanie wypadku samochodu dostawczego pana Józka, dzięki czemu do jedynego sklepu koło jednostki nie dotrze na czas alkohol.
– Podmienienie pani Kasi na panią Genowefę, która nie sprzeda saperom sześciu flaszek wódki. Góra jedną.
– Ustawienie na trasie przejazdu saperów patrolu drogówki albo sabotaż drogi (wystarczy wywiercić jeszcze jedną dziurę).
– Wysłanie sapera Henryka, prowodyra całej operacji na urlop. Natychmiast. Z żoną.
– Ujawnienie, że przyjaciel Henryka, Tomek, przemyca na teren jednostki wesołe dziewczynki, co spowoduje gniewną reakcję dowódcy i ścisłą kontrolę żołnierzy.
– Rozpuszczenie wiadomości, że na terenie budowanego nieopodal parku rozrywki znajduje się masa niewybuchów.
– Zorganizowanie dwa dni wcześniej wielkiej pielgrzymki do pomnika, bądź rozpuszczenie wsród okolicznych „moherów” wieści o możliwym zamachu. Komando „Bezzębne tygrysy” będzie bronić Jezusa do rana.


Dowiedz się więcej:


Gry-Fabularne.pl

to portal informacyjny o papierowych grach RPG.

TPA