Google+ Podcast: Cthulhu w RPG | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Podcast: Cthulhu w RPG

Kenneth Hite, Monte Cook oraz Graham Walmsley – autorzy takich gier jak: D20 Call of Cthulhu Roleplaying Game, Trail of Cthulhu czy Cthulhu Dark – w godzinnym nagraniu rozmawiają o wykorzystywaniu mitów Cthulhu w różnych grach fabularnych.

Podcast znajdziecie na stronie The Walking Eye.


Dowiedz się więcej:


Cthulhu Dark

Graham Walmsley

Kenneth Hite

Monte Cook

Wielokrotnie nagradzany autor (lub współautor) ponad 90 różnych gier fabularnych i suplementów, takich jak "Ptolus", "Monte Cook's World of Darkness" oraz "Numenera". Właściciel wydawnictwa Monte Cook Games, wydawcy "Numenery" oraz "The Strange".

The Walking Eye

Trail of Cthulhu

Gra fabularna autorstwa Kennetha Hite oparta o mechanikę The GUMSHOE. Gracze wcielają się w badaczy tajemnic, którym przyjdzie się mierzyć z istotami z Mitów Cthulhu.

Zew Cthulhu

Gra fabularna w konwencji grozy, wydana po raz pierwszy w 1981 roku przez wydawnictwo Chaosium. Gracze wcielają się w badaczy tajemnic związanych ze stworzoną przez H. P. Lovecrafta i jego następców mitologią Cthulhu. Gra korzysta z mechaniki Basic Roleplaying, opartej na rzutach procentowych. Najnowsza polska edycja podręcznika została wydana przez wydawnictwo Galmadrin w 2011 roku.