Google+ Piątek z WotC #20 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Piątek z WotC #20

Jak co tydzień, także i tym razem wydawnictwo Wizards of the Coast uraczyło nas garścią nowych artykułów, z których część dostępna jest wyłącznie sybskrybentom.

Rule-of-Three: 06/13/2011 – Odpowiedzi na kolejne trzy pytania. Tym razem o przeniesienie zdolności tropiciela „ulubiony wróg” do czwartej edycji, o dostępność D&D Encounters poza sklepami i o wydanie Grayhawka i Dragonlance do nowej edycji.

Jesse Decker – Wywiad z Jesse Deckerem.

The Many Faces of D&D –  Kolejny z artykułów związanych z  historią D&D. Tym razem mowa w nim o tym, co najlepiej było wspierane w różnych edycjach gry.

Conquest of Nerath –  Informacje na temat nadchodzącej gry planszowej związanej z czwartą edycją.

Magnificent Minions –  Rozwiązanie konkursu na miniona.

Matt Sernett – wywiad z Mattem Sernettem.

Dla subskrybentów:

They Creep – Opis potwora, skarabeusza z ruin.

The Six-Fingered Sign – Kolejny z artykułów przyblizających czytelnikom świat Dark Sun.

The Meanest of Mosters –  Artykuł odwołujący się do dużo starszego artykułu w magazynie Dragon.

Battle of the Witchlight Hermitage – Przygoda dla postaci na poziomach 3-5.

Born from Shadow –  Artykuł poświęcony myśli przewodniej podczas tworzenia postaci.


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Wizards of the Coast

Amerykańskie wydawnictwo growe znane z gry karcianej "Magic: the Gathering". Po zakupieniu wydawnictwa TSR wydaje gry spod znaku "Dungeons & Dragons". Obecnie część korporacji Hasbro.