Google+ Nemezis: Archipelag | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Nemezis: Archipelag

Wydawnictwo GRAmel udostępniło na swojej stronie darmowy PDF opisujący Archipelag – system słoneczny w Ramieniu Strzelca – do wykorzystania z Nemezis, settingiem Savage Worlds.

Na najważniejszy układ słoneczny w Ramieniu Strzelca, Archipelag, składa się siedem gwiazd, kilkadziesiąt planet, co najmniej kilkaset masywnych księżyców oraz gęsty pas asteroidów.

System uchodzi za prawdziwą miniaturę Galaktyki – można tu znaleźć wszystko, za jednym wyjątkiem. Mieszkańcy Archipelagu nie mają żadnej styczności z plugawymi bóstwami ani Hordą. Od czasu do czasu pojawiają się plotki o pochwyceniu grupy kultystów czy śladach wskazujących na rychłą inwazję, zawsze jednak okazują się fałszywe. Z niewiadomej przyczyny sługi Pożeracza Światów omijają Archipelag. Jednak od czasu inwazji na Eclipse coraz głośniej mówi się o konieczności przygotowań do walki z Hordą, nawet gdyby wojna o Archipelag miała rozpocząć się za setki lat.

Obecnie mieszkańcy systemu nie przejmują się ani przyszłością Archipelagu, ani losami całej ludzkości. Mają własne problemy – przeludnienie, niekontrolowaną imigrację, wysokie wskaźniki przestępczości, wyczerpujące się surowce, ataki piratów, zmiany klimatu i dziesiątki innych, jakie każdego dnia pojawiają się na stronach głównych serwisów informacyjnych.


Dowiedz się więcej:


GRAmel

Polskie wydawnictwo założone przez Piotra "Ramela" Korysia. Wydało w Polsce podręczniki do systemu "Savage Worlds" oraz kilka settingów takich jak "Nemezis", "Evernight: Noc Bohaterów" czy "Deadlands: Reloaded". Na Zachodzie wydało m.in. setting "Beasts & Barbarians".

Nemezis

Setting "Savage Worlds" w konwencji science-fiction, autorstwa Andrzeja "Enca" Stója, wydany przez wydawnictwo GRAmel. Gracze wcielają się w bohaterów walczących z Hordą, nieznaną mroczną siłą – pradawnymi bogami i ich sługami.

Savage Worlds

Popularna mechanika uniwersalna, oparta na kościach K4, K6, K8, K10 i K12, wykorzystująca także zestaw klasycznych kart. Podręcznik z mechaniką w polskiej wersji został wydany nakładem wydawnictwa GRAmel.