Google+ „Idee fixe” udostępnione! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Idee fixe” udostępnione!

Zapowiadany jeszcze w magazynie „Magia i Miecz”, system „idee fixe” po wielu latach doczekał się publikacji.

Na razie w formie PDF na licencji Creative Commons. Autorzy pracują jednak nad kolejnymi wersjami gry, z osadzonymi linkami oraz ilustracjami.

„Idee fixe” to gra fabularna, w której gracze wcielają się w ulicznych cwaniaków, usiłujących przeżyć (i zarobić) w pękniętym, zdemolowanym wojnami świecie totalitarnego nadzoru w połowie XXI wieku. Akcja dzieje się w Polsce – kraju absurdu, syfu, rozkładającego się moherowego katolicyzmu, na obrotowym przedmurzu między Wschodem a Zachodem.

Podręcznik w PDF ściągniecie ze strony idee fixe.

Źródło wieści: Oficjalny blog gry


Dowiedz się więcej:


Idee fixe

Polska gra fabularna, w której gracze wcielają się w ulicznych cwaniaków, usiłujących przeżyć (i zarobić) w pękniętym, zdemolowanym wojnami świecie totalitarnego nadzoru w połowie XXI wieku. Akcja dzieje się w Polsce – kraju absurdu, syfu, rozkładającego się moherowego katolicyzmu, na obrotowym przedmurzu między Wschodem a Zachodem.

Magia i Miecz

Wydawane przez wydawnictwo MAG, pierwsze i najdłużej istniejące na polskim rynku czasopismo o grach fabularnych. Od marca 1993 roku do października 2002 roku ukazały się 103 numery magazynu. "Magia i Miecz" odegrała znaczną rolę w propagowaniu wiedzy i świadomości o grach fabularnych w Polsce. Od 2014 dzięki inicjatywie grupy Fajne RPG oraz udanej zbiórce crowdfundingowej magazyn powrócił w formie kwartalnika.