Google+ GRAmel na DDGF 2011 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

GRAmel na DDGF 2011

Wydawnictwo GRAmel, w ramach drugiej już polskiej edycji Dnia Darmowych Gier Fabularnych przygotowało dla wszystkich fanów Savage Worlds masę atrakcji.

Przez najbliższy tydzień, aż do 26 czerwca w sklepie wydawnictwa kupując settingi Evernight: Noc Bohaterów lub Nemezis podręcznik główny Savage Worlds dostaniecie GRATIS!

Jeżeli lubicie gry typu sandbox i lubicie Nemezis, to wydawnictwo przygotowało dla Was coś specjalnego – Sandbox Nemezisowy! Napisany przez Jakuba Górę, Maćka ‚Aureusa’ Gajzlerowicza i z nieocenioną pomocą Omleta, twórcy settingu OD&D – Terminal Space.

Fani fantasybędą prawdopodobnie zainteresowani znaną jeszcze z magazynu Magia i Miecz przygodą autorstwa Marcina Perkowskiego –Brudni, brzydcy i zieloni, która została przekonwertowana na mechanikę Savage Worlds i dopasowana fabularnie do settingu Evernight: Noc Bohaterów.

Fani Evernight: Noc Bohaterów, dopiero zaczynający swą przygodę w Waluzji powinni się także zainteresować tekstem Marcina Malczewskiego – Wprowadzenie do Waluzji.

Dla fanów superbohaterskich przygód wydawnictwo udostępniło tekst Andrzeja ‚Enca’ Stója – Piekielne machinacje.

A dla tych, co jeszcze pamiętają wydaną w Polsce grę Deadlands: Piekło na Ziemi, Jakub ‚Erpegis’ Osiejewski przygotował konwersję gry na mechanikę Savage Worlds.


Dowiedz się więcej:


DDGF

To skrót Dnia Darmowych Gier Fabularnych, polskiej edycji corocznej akcji. W jej trakcie fani i wydawcy za darmo udostępniają materiały do gier fabularnych, jak i same gry.

Deadlands

Setting na mechanice Savage Worlds, łączący elementy konwencji westernu oraz horroru.

Evernight

Evernight to setting Savage Worlds w konwencji fantasy. Podręcznik zawiera gotową do poprowadzenia kampanię, opowiadającą losy inwazji tajemniczych, krwiożerczych Władców od jej pierwszych chwil aż po krwawy finał. Bohaterowie zaczynają grę jako Nowicjusze w doskonale znanym świecie elfów, krasnoludów, orków i ludzi. Nim staną się prawdziwymi Herosami, wszędzie zapanuje ciemność i groza.

GRAmel

Polskie wydawnictwo założone przez Piotra "Ramela" Korysia. Wydało w Polsce podręczniki do systemu "Savage Worlds" oraz kilka settingów takich jak "Nemezis", "Evernight: Noc Bohaterów" czy "Deadlands: Reloaded". Na Zachodzie wydało m.in. setting "Beasts & Barbarians".

Nemezis

Setting "Savage Worlds" w konwencji science-fiction, autorstwa Andrzeja "Enca" Stója, wydany przez wydawnictwo GRAmel. Gracze wcielają się w bohaterów walczących z Hordą, nieznaną mroczną siłą – pradawnymi bogami i ich sługami.

Savage Worlds

Popularna mechanika uniwersalna, oparta na kościach K4, K6, K8, K10 i K12, wykorzystująca także zestaw klasycznych kart. Podręcznik z mechaniką w polskiej wersji został wydany nakładem wydawnictwa GRAmel.