Google+ Fred Hicks o Kickstarterze | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Fred Hicks o Kickstarterze

Według Freda Hicksa strona Kickstarter zmieniła rynek wydawniczy. Dowiedz się więcej o sukcesie Do: Pilgrims of the Flying Temple.

Kickstarter to strona służąca do zbierania pieniędzy na poszczególne zgłoszone projekty za pomocą tzw. crowd-funding, czyli masowej zrzutce internautów na wybrane przedsięwzięcia. Fred Hicks na swoim blogu Deadly Fredly opisuje w jaki sposób Kickstarter wpłynął na sukces Do: Pilgrims of the Flying Temple oraz jaki ma wpływ na całą branżę wydawniczą gier fabularnych.


Dowiedz się więcej:


Do: Pilgrims of the Flying Temple

Do: Pilgrims of the Flying Temple to baśniowa gra fantasy o młodych mnichach, którzy otrzymują listy z wołaniem o pomoc od najróżniejszych osób z całego wszechświata. Integralną częścią gry jest zapisywanie jej w formie krótkiego opowiadania.

Fred Hicks

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.