Google+ Więcej o Savage Worlds Deluxe i nowa planeta do Nemezis | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Więcej o Savage Worlds Deluxe i nowa planeta do Nemezis

Wydawnictwo GRAmel opublikowało na swojej stronie dodatkowe informacje dotyczące nowej edycji Savage Worlds oraz udostępniło do pobrania PDF z opisem planety Alvernia – do wykorzystania z settingiem Nemezis.

Jak można przeczytać na stronie wydawnictwa GRAmel, w Savage Worlds Deluxe znajdą się:

  • nowe komentarze autorów o projektowaniu różnych elementów systemu
  • nowe ilustracje
  • aktualizacje zasad, oparte o opinie graczy i niekończące się testy
  • przygody
  • obszerny rozdział o dodatkowych zasadach światów, który pomoże dobrać reguły do charakteru kampanii
  • zasady dodatkowe, w rodzaju przerywników fabularnych czy reguł debaty

Wydawnictwo GRamel nie zamierza wydawać wersji deluxe Savage Worlds, nowe materiały dostępne będą w PDF lub w formie broszurki, do kupienia w sklepie wydawnictwa.

W ramach środowej aktualizacji wydawnictwo udostępniło też do pobrania PDF z opisem nowej planety do wykorzystania w settingu Nemezis, a także opublikowało wypowiedź Andrzeja ‚Enca’ Stója, autora Nemezis, dotyczącą kwestii poruszanych na forum wydawnictwa. Tekst ten jest również dostępny (i możliwy do skomentowania) na blogu autora.


Dowiedz się więcej:


GRAmel

Polskie wydawnictwo założone przez Piotra "Ramela" Korysia. Wydało w Polsce podręczniki do systemu "Savage Worlds" oraz kilka settingów takich jak "Nemezis", "Evernight: Noc Bohaterów" czy "Deadlands: Reloaded". Na Zachodzie wydało m.in. setting "Beasts & Barbarians".

Nemezis

Setting "Savage Worlds" w konwencji science-fiction, autorstwa Andrzeja "Enca" Stója, wydany przez wydawnictwo GRAmel. Gracze wcielają się w bohaterów walczących z Hordą, nieznaną mroczną siłą – pradawnymi bogami i ich sługami.

Savage Worlds

Popularna mechanika uniwersalna, oparta na kościach K4, K6, K8, K10 i K12, wykorzystująca także zestaw klasycznych kart. Podręcznik z mechaniką w polskiej wersji został wydany nakładem wydawnictwa GRAmel.