Google+ Poniedziałek z DriveThruRPG #3 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Poniedziałek z DriveThruRPG #3

W trzeciej odsłonie cyklu dowiecie się o nowej, pełnej seksu meta-grze Johna Wicka, trzech darmowych scenariuszach oraz podcaście o tworzeniu zmutowanych bohaterów.

Zaczynamy!

Parahuman Podcast: Character concept

Buddy, jeden z redaktorów portalu Troll in the Corner rozpoczyna nową kampanię w Mutants & Masterminds, z tej okazji nagrał mały podcast o tworzeniu bohaterów, którzy nie są do końca ludźmi. Podcast ściągniecie za darmo na DriveThruRPG lub ze strony Troll in the Corner.

Gen Con Premier Pack

Pakiet dwóch scenariuszy, zaprezentowanych na zeszłorocznym Genconie. Jeden o ucieczce z posterunku Policji, drugi o obronie domu na wzgórzu przed hordą zombie. W skład paczki wchodzą:

  • mechanika dla obu scenariuszy
  • mapy
  • przygotowane karty postaci
  • tabele i inne przydatne materiały

The Charioteer’s Tomb

Pulpowa przygoda z Egiptem jako miejscem akcji, do wykorzystania z każdym systemem. Na 12 stronach znajdziecie mapy, handouty i różne inne pomoce. Za darmo.

Sexcraft: A Little Game with a Lot of Sex

Z serii John Wick Presents tym razem meta-gra o magii seksu. Dedykowana pod systemy D20, choć można ją też wykorzystać z dowolną grą fabularną. Zawiera klasę prestiżową The Sexcraft Witch. Koszt $5.00.


Dowiedz się więcej:


DriveThruRPG

Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Mutants & Masterminds