Google+ Cold City z nowym szefem linii | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Cold City z nowym szefem linii

Wydawnictwo Portal poinformowało na swojej stronie, że do zespołu dołączył Artur Blok, który od maja będzie pełnił w wydawnictwie obowiązki szefa linii Cold City.

Artur Blok znany jest z konwentów (prowadzi regularnie prelekcje oraz LARPy Cold City), a także z łamów Gwiezdnego Pirata (teksty do Cold City oraz Neuroshimy). Od maja Artur Blok zacznie synchronizować działania fanów Cold City w Polsce.


Dowiedz się więcej:


Cold City

Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.