Google+ Vincent Baker o swojej działalności | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Vincent Baker o swojej działalności

Vincent Baker (twórca m.in. Dogs in the Vineyard, Apocalypse World) omawia rok 2010 oraz całą swoją działalność jako designer gier oraz wydawca.

Na stronie twórcy znajdziecie różne wykresy dotyczące sprzedaży. Apocalypse World sprzedało się w ponad 1000 egzemplarzy, od czerwca do grudnia 2010 roku.

Źródło wieści: The Forge


Dowiedz się więcej:


Apocalypse World

Gra fabularna osadzona w postapokaliptycznym świecie, gdzie gracze wcielają się w wyjątkowych i unikatowych bohaterów. To co wyróżnia grę to m.in. zapisanie poradnika dla Mistrza Gry (tutaj Master of Ceremony) w formie procedur. Gra autorstwa Vincenta Bakera ukazała się po raz pierwszy w 2010 roku. Pierwszym polskim wydawcą gry było Argent Mark Games, w 2015 roku licencję na polskie wydanie przejęło wydawnictwo Gindie.

Dogs in the Vineyard

Dogs in the Vineyard to gra fabularna indie, w której Gracze wcielają się w Psy, wiernych Bogu stróży, którzy podróżując z miasteczka do miasteczka starają się dobrym słowem i pistoletową kulą dbać o lokalne społeczności oraz ich przestrzeganie nakazów Króla Życia. W Polsce wydane pod tytułem "Psy w winnicy" przez wydawnictwo Gindie.

Lumpley Games

Vincent Baker

Wielokrotnie nagradzany amerykański twórca gier fabularnych, autor między innymi "Dogs in the Vineyard", "Poison’d" czy "Apocalypse World".