Google+ Tydzień fanów – PortalRPG | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Tydzień fanów – PortalRPG

Zgodnie z zapowiedzią zapraszamy na stronie Wydawnictwa Portal pojawiła się pierwsza audycja z cyklu PortalRPG, w której zespół Portalu odpowiada na pytania nadesłane do audycji przez Mistrzów Gry (związane z prowadzeniem sesji). W audycji – oprócz pytań i odpowiedzi – pojawia się konkurs, gość specjalny oraz zapowiedź tematu kolejnego odcinka.

Przy okazji zachęcamy do przysyłania pytań do kolejnego wydania audycji! Pytania należy przysyłać na adres mailowy Portalu – z najciekawszych pytań powstanie audycja kwietniowa.

PortalRPG to jedna z szeregu inicjatyw przygotowanych w ramach Tygodnia fanów. W najbliższych dniach czekają fanów gier kolejne atrakcje – chat z Portalem (środa), całodniowy konkurs na Facebooku (czwartek) oraz premiera Gwiezdnego Pirata (piątek).


Dowiedz się więcej:


Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.

tydzień fanów

 • Zmieńcie proszę to cóś do odsłuchiwania bo sorry jak zamkniesz przykładowo okienko w przeglądarce musisz słuchać od początku, albo dajcie przycisk przewijania czy cóś? A najlepiej dawajcie w newsie też „Pobierz plik”, bo nie każdy na to wpadnie.

 • Łubudubu, łubudubu. I to jeszcze ja Borejko trener drugiej klasy fundomu. Trzewik mówi że prowadził jeden raz tylko przygodę tet’a tet. Ja prowadziłem jego Saxendorf 5+k5 razy jako inicjację o której z kolei mówi M.Zaród.
  Problem w tym, że wtedy mieliśmy znacznie więcej czasu na takie preludia – szkoła, status bezrobotnego itp. Teraz jest tak jak mówi właśnie Mateusz jakbym miał poświęcić 4h na preludia (po 1h na każdego) to raczej wolałbym powiedzieć „spotykacie się w karczmie”, przychodzi jegomość w kapturze…

 • trzewik

  Sprawa odsłuchiwania – spróbujemy coś z tym zrobić.

  Sprawa braku czasu graczy dorosłych – w naszej grupie doszliśmy do tego, że sesja 4 godzinna to kawał dobrej mięsistej sesji, z której bardzo się cieszymy. W liceum 4 godzinna sesja to był ledwo wstęp do zabawy :)

  Saxendorf fajny szkic. Kiedy go prowadziłem, wyszło bardzo miło i przerażająco. Dobrze wspominam.