Google+ Galmadrin ujawnia plan wydawniczy | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Galmadrin ujawnia plan wydawniczy

Wydawnictwo Galmadrin ujawniło na swojej stronie wstępny plan wydawniczy.

Jako pierwsza nakładem wydawnictwa ukaże się szósta edycja gry fabularnej Zew Cthulhu.

Wydawnictwo w planach ma także wydanie  polskich edycji gier fabularnych Ars Magica oraz Legenda Pięciu Kręgów.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż chcąc sprostać oczekiwaniom polskich fanów, nabyliśmy wyłączne prawa licencyjne do publikacji w języku polskim kilku ciekawych gier fabularnych.

Jako pierwsza naszym nakładem ukaże się szósta edycja gry sygnowanej marką „Call Of Cthulhu” (Zew Cthulhu). Wydawca zapowiedział na ten rok światową premierę siódmej edycji, jednak z uwagi na brak potwierdzenia jej dokładnej daty, po konsultacji z nim, zdecydowaliśmy się na jak najszybszą publikację edycji szóstej. Ponadto nasz partner zapewnia, że w siódmej edycji poza mechaniką, która zostanie zawarta w odrębnym podręczniku nie planuje się większych zmian w samej treści gry. Tym samym zyskaliśmy prawo do publikacji w języku polskim wszystkich dotychczas stworzonych podręczników do gry, oraz tych które zostaną stworzone w przyszłości.

Mamy w planach również wydanie polskich edycji podręczników do gier fabularnych „Ars Magica” oraz „Legenda pięciu kręgów”. Więcej informacji na ten temat wkrótce.
Pozdrawiamy

Dawid i Artur


Dowiedz się więcej:


Ars Magica

Gra fabularna Magii i Mitów. Akcja gry toczy się w Mitycznej Europie, wyidealizowanej wersji średniowiecznej Europy z początku XIII wieku. Gracze wcielają się w potężnych magów (zwanych z łaciny magi) będących członkami Zakonu Hermesa lub w ich przyjaciół i pomocników.

Galmadrin

Założone w 2011 roku przez Dawida "Rathora" Pawlicę gliwickie wydawnictwo gier, odpowiedzialne między innymi za polskie wydania szóstej edycji gry fabularnej "Zew Cthulhu" oraz gry karcianej "Nightfall".

L5K

Zew Cthulhu

Gra fabularna w konwencji grozy, wydana po raz pierwszy w 1981 roku przez wydawnictwo Chaosium. Gracze wcielają się w badaczy tajemnic związanych ze stworzoną przez H. P. Lovecrafta i jego następców mitologią Cthulhu. Gra korzysta z mechaniki Basic Roleplaying, opartej na rzutach procentowych. Najnowsza polska edycja podręcznika została wydana przez wydawnictwo Galmadrin w 2011 roku.