Google+ Piątek z WotC #11 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Piątek z WotC #11

W ciągu ostatniego tygodnia na stronie Wizards of the Coast pojawiło się sporo nowych materiałów, z których jak zwykle część dostępna jest wyłącznie dla osób, które opłaciły subskrybcję.

Rule-of-three –  Tym razem udzielono odpowiedzi na następujące pytania: Dlaczego themes nie zostały zaaplikowane wszędzie? Gdzie podziała się część mających sie ukazać produktów? Dungeon i Dragon nie oferują już zbiorczych pdfów. Co zamierzacie zrobić, by poprawić odbiór poprawek w artykułach i pojedynczych pdfach?

Miniatures Madness – Artykuł opisujący figurki oraz ich użycie w trakcie gry.

Encounters: Misty Mountains Games – Wywiad z MG prowadzącym D&D Encounters w sklepie Misty Mountains Games.

Fortune Cards – Arytkuł opisujący karty fortuny, wraz z kilkoma przykładami.

Dumped – Kolejna porcja wyznań Shelly Mezzanoble.

Previously in Iomandra… –  Artykuł opisujący dwie rady dla MG: Na początku sesji przypomnij co się działo ostatnio; Przypomnienie kampanii ma wpływ na ton sesji.

Writers on Roleplaying: Davis, Mayo & Pelegrimas – Wywiad na temat wpływu RPG na pisarstwo kilku autorów.

 

Dla subskrybentów:

Genasi of Athas – Artykuł opisujący rasę Genasi w świecie Dark Sun.

Fight or Flight? – Arytkuł opisujący warianty zasad pozwalające potworom i postaciom na rezygnację z walki po tym, jak potyczka się już rozpoczęła.

Dungeon 187 Map Galleries – Galeria map ze 187-ego numeru magazynu Dungeon.

Dungeon 187 Art Galleries – Galeria ilustracji ze 187-ego numeru magazynu Dungeon.

Dark Sun Threats – Artykuł opisujący nowe potwory i inne zagrożenia, które można spotkać w świecie Dark Sun.


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Wizards of the Coast

Amerykańskie wydawnictwo growe znane z gry karcianej "Magic: the Gathering". Po zakupieniu wydawnictwa TSR wydaje gry spod znaku "Dungeons & Dragons". Obecnie część korporacji Hasbro.