Google+ Zwiastun Cathay i inne niespodzianki od RedBricka | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Zwiastun Cathay i inne niespodzianki od RedBricka

Wydawnictwo RedBrick opublikowało zwiastun (w PDF) Cathay: The Five Kingdoms Player’s Guide, dodatku do trzeciej edycji Earthdawna, który lada dzień zostanie oddany do dystrybucji (wersję elektroniczną tego dodatku, a także Cathay: The Five Kingdoms Gamemaster’s Guide można już kupić za pośrednictwem DriveThruRPG lub RPGNow).

Ponadto ze strony wydawnictwa możecie ściągnąć przykładowych bohaterów, którzy pojawią się w Cathay: The Five Kingdoms, a także pięć nowych tapet z ilustracjami z dodatku.

Wydawnictwo RedBrick poinformowało także o wprowadzeniu do sprzedaży za pośrednictwem Amazon dwóch powieści ze świata Earthdawna, dostosowanych do czytnika Kindle.


Dowiedz się więcej:


Earthdawn

Gra fabularna w konwencji heroic fantasy, osadzona w świecie pełnym niezwykłych przygód, wszechobecnej magii i przerażających niebezpieczeństw. Oryginalnie wydana w 1993 roku przez wydawnictwo FASA, w 1998 roku doczekała się polskiego tłumaczenia za sprawą wydawnictwa MAG. Gracze wcielają się w adeptów, ponadprzeciętne jednostki, które dzięki możliwości korzystania z magicznej energii, zdolne są do dokonywania wielkich czynów. Mechanika, silnie powiązana ze światem gry, wykorzystuje System Stopni, w którym danemu stopniowi testowanej cechy/zdolności/umiejętności przyporządkowany jest odpowiedni zestaw kości (w skład których wchodzą kości od k4 do k20).

Mongoose Publishing

Redbrick

to wydawnictwo powstałe w 2003 roku, zarządzane przez Jamesa Suttona. Z początku wydawnictwo skupiało się na rozwijaniu linii wydawniczej Earthdawn (edycja Classic i Third Edition), z czasem poszerzyło licencje o takie gry jak Fading Suns, Blue Planet czy Demonworld.