Google+ Piątek z WotC #8 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Piątek z WotC #8

Pomiędzy poniedziałkiem a czwartkiem na stronie Wizards of the Coast pojawiło się kilka nowych artykułów do Dungeons & Dragons, z czego tylko jeden wyłącznie dla subskrybentów.

Do przeczytania za darmo:

Damaged Laboratory – Spotkanie z nadchodzącego dodatku do Gamma World, zatytułowanego Legion of Gold.

Character Generation – Poradnik tworzenia postaci, przeznaczony do grania z dziećmi.

Modrons’ March – Krótkie podsumowanie historii modronów, wraz z galerią obrazków z poprzednich edycji systemu. Free the Captives – Kolejna przygoda z gry planszowej Wrath of Ashardalon.

Wilden & Shardminds – Artykuł opisujący fabularne podejście do ras wymienionych w tytule. Autor zaprezentował wskazówki dotyczące odgrywania i spojrzenia na Wildenów i Shardmindów.

Dla subskrybentów:

Modrons – Artykuł opisujący modrony, stworzenia z planu zwanego Mechanusem, których celem istnienia jest walka z chaosem i jego sługami.


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Wizards of the Coast

Amerykańskie wydawnictwo growe znane z gry karcianej "Magic: the Gathering". Po zakupieniu wydawnictwa TSR wydaje gry spod znaku "Dungeons & Dragons". Obecnie część korporacji Hasbro.