Google+ Listopadowe zestawienie White Wolf | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Listopadowe zestawienie White Wolf

Wydawnictwo White Wolf, znane głównie z World of Darkness (Świat Mroku), umieściło w ciągu zeszłego miesiąca na swej stronie parę interesujących informacji, z którymi warto się zapoznać.

Zaczynając więc od wiadomości stosunkowo najwcześniejszej, w chwili obecnej wypuszczane jest opowiadanie osadzone w Świecie Mroku. Z jego odcinkami, których docelowo ma być siedemnaście, można się zapoznać na blogu wydawnictwa. Do tej pory ukazało się już siedem części, opowiadanie nazywa się Strangeness in the Proportion, a jego autorem jest Joshua Alan Doetsch.

Przechodząc dalej i przesuwając się po osi czasu, znajdujemy informacje o wypuszczeniu nowego podręcznika do systemu Exalted. Dodatek zawiera nową listę czarów, daje więcej możliwości miejsca urodzenia postaci i jest wydany w wersji czarno-białej.

Na koniec najciekawsza wiadomość dla fanów Wampira. Vampire Translation Guide jest 52 stronicową książeczką, w cenie 0.99$. Jeśli ktoś zdecyduje się zapłacić więcej za przesyłkę ze Stanów niż kosztuje sam podręcznik, otrzyma możliwość gry wszelkim rodzajami wampirów we wszystkich odmianach WoD’a. Na przykład Kapadocjanami w Maskaradzie czy Tremere w Requiem.


Dowiedz się więcej:


Exalted

Vampire The Masquerade

Vampire the Requiem

White Wolf

World of Darkness

Nazwa nadana uniwersum gier utrzymanych w klimatach nadnaturalnego horroru wydawanych przez White Wolf, a obecnie Onyx Path Publishing. Gracze wcielają się w śmiertelników odkrywających mroczne sekrety świata lub nadnaturalne istoty jak wampiry czy wilkołaki. Obecnie prowadzone są dwie linie: klasyczny Świat Mroku i nowy Świat Mroku. W Polsce nakładem wydawnictwa ISA wydawane były gry z linii klasycznego Świata Mroku.